°C

Nedeľa, 17. január 2021. Meniny má Nataša, zajtra Bohdana.

KORONAVÍRUS UNB má v karanténe 240 zdravotníckych pracovníkov chorých na COVID-19

Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) v Ružinove
Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) v Ružinove
Zdroj: TASR - Štefan Puškáš
14.01.2021 10:24

BRATISLAVA - Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) evidovala k strede (13. 1.) 240 zdravotníkov zo všetkých piatich nemocníc, ktorí boli pozitívne testovaní na ochorenie COVID-19. Všetci sa nachádzajú v domácej karanténe. Uviedla to hovorkyňa najväčšej slovenskej nemocnice Eva Kliská.


Ako ďalej povedala, v UNB sa v čase druhej vlny pandémie prioritne riešia akútne hospitalizácie. "Plánovaná zdravotná starostlivosť formou hospitalizácie, ktorá má odkladný účinok, je pozastavená od 27. októbra 2020. Poskytovanie neodkladnej zdravotnej starostlivosti zostáva i naďalej zachované," povedala Kliská, pričom doplnila, že toto pozastavenie sa netýka onkologických pacientov a akútnych stavov, ktoré si vyžadujú neodkladný operačný výkon.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Aktuálne má najväčšia slovenská nemocnica reprofilizovaných 320 lôžok, z toho je obsadených 306, 293 pacientov má ochorenie COVID-19 a 13 pacientov je suspektných. "Čo sa týka rozširovania ďalších lôžok, robíme všetky potrebné kroky v nadväznosti na personál a na poskytovanie neodkladnej a akútnej zdravotnej starostlivosti," dodala Kliská.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články