°C

Piatok, 22. január 2021. Meniny má Zora, zajtra Miloš.

Jedno z tajomstiev NAKA odhalené: Čo sa skrýva za názvami Božie mlyny či Judáš? Vysvetlenie je niekedy od veci!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Facebook/Polícia SR
05.12.2020 08:30

BRATISLAVA - Božie mlyny, Očistec, Búrka, Judáš... Aj takéto názvy niesli akcie NAKA, ktorých je za poslednú dobu ako maku. Kto pomenovania vymýšľa, čo znamenajú a môže sa stať, že sa na ich tvorbe bude podieľať aj verejnosť?


Polícia priznala, že takéto otázky dostáva zo strany verejnosti pomerne často. Rozhodli sa teda priblížiť "tajomstvo", ktoré tak zaujíma Slovákov.

Jedno z tajomstiev NAKA
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Vulgarizmy nečakajte

Ako vysvetlila polícia, názvy akcií sú krycie. Z toho automaticky vyplýva, že nejde o ich atraktívnosť z pohľadu medializácie. "Názov akcie by mal byť zrozumiteľný pre okruh policajtov, ktorí na nej pracujú. Zároveň nemôže odkrývať zameranie akcie a nemôže byť vulgárny. Názvy akcií sa používajú dlhé roky, nejde o nič nové," ujasnili ochrancovia zákona.

Aj úplne "od veci"

Názov môže vystihovať podstatu akcie či charakteristiku zainteresovaných osôb, situácie ktorej sa týka, opísala polícia. Možno by ste však nečakali, že pomenovanie môže byť aj úplne "od veci". Je to individuálne. Pravidlá v podstate neexistujú.

Kto je autorom?

Názvy akcií majú na svedomí operatívni pracovníci, aby v predprípravnom ale aj prípravnom konaní, až do momentu zverejnenia informácií o akcii pre verejnosť, kryl ich zámer pred nepovolanými osobami.

Verejnosť si "neškrtne"

Páčilo by sa vám, keby ste trefný názov pre akciu elitnej polície vymysleli práve vy? Tento sen sa vám nesplní. "Tipy na názvy akcií nemôže navrhovať verejnosť, pretože sa do jej zverejnenia nedozvie o jej existencii," vysvetlila polícia.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ninNAKA, názvy, akcie

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články