°C

Utorok, 19. január 2021. Meniny má Drahomíra, Sára, zajtra Dalibor, Sebastián.

AKTUÁLNE Prokurátor podal návrh na vzatie Jaroslava Haščáka do väzby

Zdroj: Topky/Ján Zemiar
03.12.2020 17:05

BRATISLAVA - Spolumajiteľ známej finančnej skupiny Jaroslav Haščák skončil v rukách elitnej polície začiatkom týždňa. Neskôr sa vzdal všetkých výkonných funkcií v Pente. Momentálne čelí vážnym obvineniam z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Hrozí mu 20 rokov za mrežami.


Prečítajte si aj: Rana pre jedného z najbohatších Slovákov: Haščák strávil noc v cele, potupné predanie moci

Podľa najnovších informácií prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal návrh na jeho vzatie do väzby. Informovala o tom hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová. 

"Prokurátor ÚŠP podal dnes na Špecializovaný trestný súd návrh na väzbu dvoch osôb stíhaných pre korupčnú trestnú činnosť a trestný čin legalizácie príjmov z trestnej činnosti. U jednej osoby z dôvodu útekovej a kolúznej a u druhej z dôvodu kolúznej väzby," doplnila hovorkyňa.

AKTUÁLNE Prokurátor podal návrh
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

Sudca pre prípravné konanie ŠTS v Pezinku má rozhodovať o väzbe v piatok (4. 12.) od 8.00 h. Potvrdila to hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Jaroslava Haščáka policajný vyšetrovateľ obvinil z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Následne sa vzdal všetkých výkonných funkcií v Pente, obvinenia odmieta a mieni sa brániť. Polícia vzniesla obvinenia, ktoré majú súvisieť s kauzou Gorila, celkovo voči trom osobám.

"Obvinené sú celkovo tri osoby a to L. A., toho času už vo väzbe, D. A a J. H. pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa vo viacčinnom súbehu s obzvlášť závažným zločinom prijímania úplatku a pre obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti formou spolupáchateľstva," priblížil hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články