°C

Utorok, 24. november 2020. Meniny má Emília, zajtra Katarína.

KORONAVÍRUS V Kremnici budú štyri odberné miesta, pomôže aj mestský rozhlas

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
26.10.2020 15:16

KREMNICA – Aj samospráva Kremnice sa pripravuje na operáciu Spoločná zodpovednosť, ktorej cieľom je pretestovať obyvateľstvo Slovenska antigénovými testami. Primátor Alexander Ferenčík verí, že mesto svoje úlohy splniť dokáže. Potvrdil, že testovanie sa uskutoční na štyroch miestach, s organizáciou má pomôcť aj mestský rozhlas.


„Testovanie dokážeme zabezpečiť, v povinnostiach v našej kompetencii nevidím problém,“ povedal primátor. Myslí si, že limitujúcim faktorom celoslovenského testovania bude schopnosť Ozbrojených síl SR zabezpečiť dostatok zdravotníckych pracovníkov.

Samospráva Kremnice pre potreby testovania vyčlenila štyri odberné miesta. Nachádzať sa budú v takzvanej „dolnej telocvični“ na ulici Jula Horvátha, v telocvični základnej školy na Andelovej ulici, v priestoroch mestského kultúrneho strediska a v budove mestského úradu.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Pri koordinácii obyvateľov má pomôcť aj mestský rozhlas, s pomocou ktorého budú obyvateľov priebežne informovať o vyťaženosti jednotlivých odberných miest. Podobne ako ďalšie samosprávy, aj Kremnica stále hľadá dobrovoľníkov, ktorí by sa mohli operácie zúčastniť. Pomocnú ruku malo zatiaľ ponúknuť približne 40 ľudí.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články