Streda, 28. júl 2021. Meniny má Krištof, zajtra Marta.

Polícia vykonáva náhodné kontroly: Slováci, TOTO radšej ani neskúšajte

Polícia bude naďalej vykonávať kontroly
Polícia bude naďalej vykonávať kontroly
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky
24.10.2020 13:42

BRATISLAVA - Polícia bude pokračovať aj naďalej v náhodných kontrolách dodržiavania prijatých opatrení súvisiacich s pandémiou nového koronavírusu vrátane zákazu vychádzania, ktorý platí od soboty. Občanov žiada, aby sa nariadenia nesnažili obchádzať a aby nevymýšľali spôsoby, ako sa reštrikciám vyhnúť. Informuje o tom na sociálnej sieti.


"Náhodné kontroly budú pokračovať a v prípade zistenia porušení bude každý prípad polícia riešiť individuálne. Sankcie taktiež zostávajú vo výške ako doposiaľ, v blokovom konaní do 1000 eur a v správnom konaní do 1659 eur," približuje polícia na sociálnej sieti. 

policajné hliadky, kontrola
Zdroj: SITA


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Podľa polície si treba v prvom rade uvedomiť, že je vyhlásený núdzový stav a vláda SR, hlavný hygienik SR a komisia prijali opatrenia proti šíreniu pandémie. "V tejto súvislosti by malo byť prvoradé držať sa prijatých opatrení a čo najviac sa zdržiavať doma," zdôrazňuje. Podotýka však, že "nikto nechce vzbudzovať dojem strachu z razantných zákrokov polície v prípade monitoringu dodržiavania obmedzenia vychádzania". V súvislosti so zákazom vychádzania nebudú policajné kontroly na hraniciach okresov.


Galéria

Polícia bude naďalej vykonávať policajné hliadky, kontrola

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články