°C

Utorok, 27. október 2020. Meniny má Sabína, zajtra Dobromila.

KORONAVÍRUS Prezidentka nemá naďalej zodpovedané mnohé otázky súvisiace s plošným testovaním

Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová
Zdroj: SITA/Branislav Bibel
19.10.2020 07:30

BRATISLAVA – Prezidentka SR Zuzana Čaputová nemá naďalej zodpovedané mnohé dôležité otázky súvisiace s plánom plošného pretestovania obyvateľov Slovenska v súvislosti s ochorením COVID-19. Uviedol to hovorca prezidentky Martin Strižinec.


Premiér Igor Matovič (OĽANO) doposiaľ nekomunikoval s prezidentkou, potvrdil Strižinec. Na margo toho, že o celoplošnom pretestovaní prezidentku SR neinformoval, Matovič v nedeľu po mimoriadnom rokovaní vlády uviedol, že nemusí byť ako veliteľka Ozbrojených síl (OS) SR informovaná o každom kroku. 

Viac informácií nájdete aj na Facebooku

"Vrchná veliteľka OS je ceremoniálna funkcia mimo času vojny. Prezidentka preberá velenie v čase vojny," vysvetlil predseda vlády. Deklaroval však, že sa s Čaputovou stretne a všetko jej vysvetlí, pretože to je mimoriadna situácia a "všetci majú ťahať za jeden povraz".

Do konca októbra OS SR pripravia a počas novembra zrealizujú plošné testovanie obyvateľstva v súvislosti s novým koronavírusom. Po zasadnutí vlády to uviedol minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) s tým, že pôjde o operačnú misiu s názvom Spoločná zodpovednosť. Uviedol, že plánujú nasadiť všetkých disponibilných vojakov, policajtov a hasičov.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články