°C

Štvrtok, 29. október 2020. Meniny má Klára, zajtra Šimon, Simona.

KORONAVÍRUS Vo Vranove nad Topľou zatvorili materskú školu: V Humennom jednotlivé triedy škôl

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
16.10.2020 19:15

VRANOV NAD TOPĽOU - Materská škola (MŠ) na ulici Kukučínovej vo Vranove nad Topľou je od štvrtka (15. 10.) pre výskyt ochorenia COVID-19 zatvorená. Informovalo o tom mesto na svojej webovej stránke s tým, že obnovenie prevádzky MŠ je naplánované na stredu (21. 10.).


V Humennom podľa Mariána Škubu z tlačového referátu mestského úradu zatvorili dve triedy na Základnej škole (ZŠ) Kudlovskej a jednu na ZŠ Pugačevovej. Jednu triedu uzavreli aj v MŠ Kudlovská v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19. Základná škola Pugačevova má od štvrtka (15. 10.) uzavretú triedu 4.B, v karanténe je aj triedna učiteľka. „Tí boli nahlásení ako úzky kontakt s potvrdeným prípadom na ochorenie COVID-19. V karanténe budú spolužiaci 4.B a pedagogický zamestnanec,“ doplnil Škuba s tým, že doma ostanú celý víkend vrátane pondelka (19. 10.).

Základná škola Kudlovská má od stredy (14. 10.) uzavreté triedy 2.A a 2.B, ktorých žiaci sú v školskom klube detí spolu s piatimi pedagogickými zamestnancami. „Tí boli nahlásení ako úzky kontakt s podozrivým dieťaťom a pozitívnou asistentkou. V karanténe sú spolužiaci z 2.A a 2.B s piatimi pedagogickými zamestnancami. Zostať doma majú nariadené do soboty (17. 10.), respektíve do vylúčenia podozrenia z ochorenia,“ priblížil Škuba.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Materská škola Kudlovská má uzavretú od stredy (14. 10.) 2. triedu. Ako ozrejmil Škuba, nahlásený bol úzky kontakt, zákonný zástupca je potvrdeným prípadom, dieťa je s príznakmi. V karanténe sú spolužiaci z 2. triedy a dve učiteľky. Zostať doma majú do soboty (17. 10.), respektíve do vylúčenia podozrenia z ochorenia.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články