°C

Utorok, 20. október 2020. Meniny má Vendelín, zajtra Uršula.

Konšpirátori využívajú satirický web na šírenie hoaxov: Nie je pravda, že v Česku kvôli covidu obmedzili sex

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
12.10.2020 17:00

PRAHA/BRATISLAVA – Slovenskí policajti upozornili na články českého satirického webu, ktoré konšpirátori šíria ako skutočné informácie. Vyzývajú preto verejnosť, aby takémuto obsahu nedôverovali.


Konšpirátori podľa polície bez akéhokoľvek kritického zmýšľania zbesilo zdieľajú to, čo im vyhovuje. V tomto súvise muži zákona upozornili na českú satirickú stránku, ktorá vznikla ako paródia na konšpirátorov.

Prišiel vám do schránky list na FOTO? Pozor, je dielom šíriteľov hoaxov o koronavíruse

Tento web napríklad napísal, že český minister zdravotníctva Roman Prymula obmedzil pohlavný styk kvôli koronavírusu. „Konšpirátori ho šíria ako skutočný a hromžia pri tom,“ okomentovala polícia. „Za hoax môžeme označiť aj ďalšie články satirického webu (pre istotu, lebo určite aj tie niektorí konšpirátori s nadšením zdieľali a utvrdili sa vo svojich názoroch),“ pokračujú ochrancovia zákona.

Konšpirátori využívajú satirický web
Zdroj: FB/Hoaxy a podvody - Polícia SR

Spomenuté články satirického webu majú titulky "Silvestr se letos bude slavit pouze do 22:00, obává se Prymula", "Roman Prymula přiznal, že je přímým potomkem Louise de Funèse", "Od pondělí nesmí být u porodu ani matka novorozeného dítěte".


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články