°C

Utorok, 24. november 2020. Meniny má Emília, zajtra Katarína.

Obrovské drogové laboratórium na Slovensku: Padlo obvinenie, mužom hrozí dlhý pobyt za mrežami

Policajná akcia Zeus
Policajná akcia Zeus
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky
21.09.2020 17:13

BRATISLAVA - V súvislosti s policajnou akciou "Zeus" boli obvinené tri osoby. Informovala o tom Polícia SR na sociálnej sieti.


Vznesené bolo obvinenie 44-ročnému E. S. a 41-ročnému T. S. pre obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania formou spolupáchateľstva. Obvinený je aj 39-ročný R. S. pre obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi a pre prečin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi, uviedla polícia.

Obrovské drogové laboratórium na
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

"Celkovo bolo pri vykonaných prehliadkach zaistených 1054 kusov rastlín rodu Cannabis indica Lam a drvenej sušiny tejto rastliny, z ktorej by bolo možné vyrobiť minimálne 5050 jednotlivých dávok drogy," hovoria policajti. Všetky zaistené stopy sú podľa polície predmetom kriminalisticko-expertízneho skúmania. Páchateľom hrozí desať až 15 rokov odňatia slobody. Národná kriminálna agentúra zadržala v piatok (18. 9.) v rámci akcie "Zeus" aj samopal s nábojmi, ktorý je taktiež predmetom skúmania a porovnávania v databázach použitých zbraní.


Galéria

Policajná akcia Zeus

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články