Piatok, 27. január 2023. Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz.

Pellegrini zareagoval na Smer: Neúčasť na oslavách výročia SNP je urážkou tých, ktorí v ňom bojovali

Peter Pellegrini a Robert FicoGaléria fotiek (1)
Peter Pellegrini a Robert Fico
Zdroj: SITA/Diana Černáková, Branislav Bibel

BRATISLAVA - Bojkot osláv výročia Slovenského národného povstania (SNP) je smiešny a je urážkou tých, ktorí v ňom bojovali. Vyhlásila to vznikajúca strana Hlas - sociálna demokracia. Informoval o tom hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková.


"Je veľmi smutné, keď niekto uprednostní politiku pred vzdaním úcty hrdinom SNP. Na oslavy dnes ideme kvôli obetiam a priamym účastníkom Povstania, a nie kvôli tejto vláde. Preto bojkot osláv považujeme za smiešny a trápny a je urážkou všetkých tých, ktorí položili životy za našu slobodu," uviedla v stanovisku.

Strana tak reagovala na sobotňajšiu tlačovú konferenciu Smeru-SD, ktorého členovia sa na oficiálnych oslavách nezúčastnia, ale pripravili vlastné. Podľa slov šéfa Smeru-SD tak urobili preto, lebo odmietajú účasť na oslavách s predstaviteľmi vládnej koalície. Fico tiež v sobotu ráno vyzval lídra vznikajúcej strany Petra Pellegriniho na odchod z funkcie podpredsedu Národnej rady SR. Hovoril aj o zneužívaní značky Smeru-SD pri zbieraní podpisov za vznik strany.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články