°C

Streda, 30. september 2020. Meniny má Jarolím, zajtra Arnold.

Považskobystrickému viceprimátorovi zhorelo v noci auto: Podľa jeho slov ho podpálili úmyselne

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
11.08.2020 09:56

POVAŽSKÁ BYSTRICA – Považskobystrickému viceprimátorovi Petrovi Máťošovi zhorel v pondelok v noci osobný automobil Volkswagen Touareg. Automobil mal zaparkovaný pred bytovkou, podľa jeho slov ho podpálili úmyselne.


„Zobudil som sa v noci o 23.30 a z okna som videl ako horí moje auto. Nie je to prvý prípad poškodenia automobilu. Kolegyni poslankyni za rovnakú mestskú časť ako som ja prepichli nedávno na aute pneumatiky,“ doplnil Máťoš s tým, že za podpálením automobilu môže byť politický motív.

„Dňa 10. augusta o 23.30 bol ohlásený požiar osobného motorového vozidla na sídlisku SNP v Považskej Bystrici. Na mieste zasahovali piati príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Považskej Bystrice s dvomi zásahovými vozidlami,“ informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne Marián Petrík s tým, že príčinu vzniku požiaru vyšetrujú znalci.

Ako dodal, požiar zasiahol motorovú časť vozidla. Hasiči zasahujúci v dýchacích prístrojoch za účelom likvidácie požiaru nasadili jeden hasebný prúd. Následne automobil skontrolovali termovíznou kamerou a miesto udalosti odovzdali polícii. Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne Pavol Kudlička, policajný vyšetrovateľ z Považskej Bystrice začal trestné stíhanie vo veci zločinu poškodzovania cudzej veci.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články