°C

Streda, 30. september 2020. Meniny má Jarolím, zajtra Arnold.

PRÁVE TERAZ Špecializovaný trestný súd rozhodol: Tvrdý verdikt pre Jankovskú!

Monika Jankovská ide do väzby
Monika Jankovská ide do väzby
Zdroj: TASR/Ján Krošlák
05.08.2020 13:40

BANSKÁ BYSTRICA - Rozhodnutie v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka sa síce odkladá, no dnes bude Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici rozhodovať aj o väzbe pre Moniku Jankovskú. Bývalá štátna tajomníčka a exsudkyňa totiž požiadala o prepustenie s väzby. Verdikt si vypočuje aj sudkyňa Denisa Cviková.


Aktualizované o 13:42

Monika Jankovská ostáva vo väzbe, rozhodol o tom Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici. Denise Cvikovej vyhovel a bude stíhaná na slobode. 

Monika Jankovská a Denisa
Zdroj: TASR

Monika Jankovská a Denisa
Zdroj: TASR

Monika Jankovská a Denisa
Zdroj: TASR

Monika Jankovská a Denisa
Zdroj: TASR

Monika Jankovská a Denisa
Zdroj: TASR

Aktualizované o 11:15

Pojednávanie je prerušené do 13:30, kedy by mal súd rozhodnúť o tom, či Jankovská ostane vo väzbe alebo bude vyšetrovaná na slobode.

Aktualizované o 10:45

Obhajca Moniky Jankovskej Peter Erdös povedal, že neexistuje ani len teoretická možnosť, že by jeho klientka mohla mariť vyšetrovanie. "Ak ju prepustia z väzby, neznamená to, že je nevinná. Bude aj naďalej vyšetrovaná na slobode," povedal.

PRÁVE TERAZ Špecializovaný trestný
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

PRÁVE TERAZ Špecializovaný trestný
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Aktualizované o 10:30

Moniku Jankovskú priviezla eskorta chvíľu pred 10:00 hodinou. Viditeľne pochudnutá niekdajšia štátna tajomníčka prišla s putami na rukách a na otázky novinárov neodpovedal. 

Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici bude od 10:00 rozhodovať o bývalej štátnej tajomníčke Monike Jankovskej a neskôr o sudkyni Denise Cvikovej. Obidve požiadali o prepustenie z väzby. Do tej sa dostali po tom, čo 11. marca príslušníci Národnej kriminálnej agentúry v putách vyviedli Jankovskú v putách z jej luxusného bytu.

EXKLUZÍVNE Monika Jankovská ponúkla skalpy oligarchu aj ministrov: Prokurátorka ju definitívne umlčala!

Spolu s ňou zadržali policajti aj ďalších dvanásť sudcov bratislavských súdov. Jankovskú obvinili zo zločinu prijímania úplatku a prečinu podplácania. Akciu pomenovali krycím názvom BÚRKA. O dva dni neskôr poslal Špecializovaný trestný súd Jankovskú spolu s ďalšími štyrmi sudcami do väzby a Najvyšší súd tento verdikt potvrdil.

Denisu Cvikovú privádzajú na
Zdroj: TASR - Ján Krošlák

Jedným z hlavných dôkazov voči Jankovskej bola jej komunikácia s Marianom Kočnerom cez aplikáciu Threema. Korunným svedkom voči sudcom v najväčšej korupčnej justičnej kauze v histórií Slovenska sa stal bývalý podpredseda Okresného súdu Bratislava I. Vladimír Sklenka. Tomu obvinenie dočasne odložili.


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada
VIDEO: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články