°C

Sobota, 8. august 2020. Meniny má Oskár, zajtra Ľubomíra.

KORONAVÍRUS Včera pribudlo až 41 nových prípadov! Najviac v okolí hlavného mesta

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
29.07.2020 09:55

BRATISLAVA - Na Slovensku v utorok pribudlo 41 prípadov nákazy novým koronavírusom. Laboratóriá vykonali 2 296 testov. Krajina tak celkovo doteraz eviduje 2 245 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webe covid-19.nczisk.sk.


Za uplynulý deň bol koronavírus na Slovensku zistený u 41 ľudí. Celkovo sa v utorok spravilo spolu 2 296 testov. Na Slovensku už celkovo vykonali 257 535 testov, pozitívne testovaných je 2 245. K dnešnému dňu je na Slovensku 557 aktívnych prípadov. 

KORONAVÍRUS Včera pribudlo až
Zdroj: korona.gov.sk

Najviac prípadov pribudlo v Bratislave

Najviac prípadov, a to až 14, zachytili v okrese Bratislava. Ďalšie prípady sa vyskytli v okresoch Košice (8), Prievidza (7), Myjava (2), Veľký Krtíš (2), Žilina (2), Martin (2), Nové Mesto nad Váhom (1), Spišská Nová Ves (1), Dunajská Streda (1) a Trenčín (1). Pozitívne testovaní boli ľudia vo veku od 9 do 67 rokov.

KORONAVÍRUS Včera pribudlo až
Zdroj: korona.gov.sk

KORONAVÍRUS Včera pribudlo až
Zdroj: korona.gov.sk

Dobrou správou je, že sa vyliečili ďalší pacienti. Ich počet stúpol o ďalších 16. Spolu je tak v našej krajine z ochorenia COVID-19 vyliečených 1 660 ľudí. V nemocniciach je s ochorením alebo s podozrením naň 25 pacientov, na jednotkách intenzívnej starostlivosti sú dvaja ľudia, podporu umelej pľúcnej ventilácie nepotrebuje žiadny pacient s koronavírusom. 

KORONAVÍRUS Včera pribudlo až
Zdroj: korona.gov.sk

KORONAVÍRUS Včera pribudlo až
Zdroj: korona.gov.sk

Potvrdené prípady za utorok sú zväčša importované zo zahraničia

Nahlásených 41 potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 za utorok (28. 7.) je zväčša importovaných zo zahraničia, alebo sa vyskytli medzi dohľadanými kontaktmi už potvrdených prípadov. V niektorých prípadoch sa ešte uskutočňuje epidemiologické vyšetrovanie. Uviedol to Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) na sociálnej sieti.

ÚVZ SR doplnil, že osoby, ktoré prišli zo zahraničia, do obdržania výsledkov testov, rešpektujúc aktuálne nariadenie úradu, zostali v domácej izolácii. Regionálne úrady verejného zdravotníctva sledujú epidemiologickú situáciu vo svojej územnej pôsobnosti a prijímajú všetky potrebné protiepidemické opatrenia na lokálnej úrovni.

ÚVZ SR pripomína, že stále je potrebné správať sa zodpovedne, rešpektovať aktuálne platné opatrenia a dbať na účinné hygienické pravidlá, ako je dôkladné umývanie rúk, sociálny odstup od cudzích osôb, respiračná hygiena, nosenie rúšok v interiéroch, v preplnených priestoroch, vo verejnej hromadnej doprave, na miestach s vyššou koncentráciou ľudí a podobne. Úrad tiež odporúča zvážiť nevyhnutnosť cestovania do zahraničia a organizovanie veľkých rodinných osláv, na ktorých sa zíde väčší počet ľudí z rôznych oblastí Slovenska alebo aj zo zahraničia.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/AMaj ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články