°C

Sobota, 8. august 2020. Meniny má Oskár, zajtra Ľubomíra.

KORONAVÍRUS Hlohovecký dekan odslúžil omšu napriek zákazu: FOTO Úrady mu naparili pokutu

Kostol v Hlohovci
Kostol v Hlohovci
Zdroj: Reprofoto/Tvnoviny.sk
28.07.2020 13:00

HLOHOVEC - Kňaz v Hlohovci odslúžil omšu v čase najväčších obáv a zavádzania protivírusových opatrení. Zúčastnilo sa jej desiatky veriacich, ktorí prijímali hostiu bez nariadených rozostupov. Úrady už kňazovi naparili pokutu.


Po vypuknutí pandémie nového koronavírusu platili na Slovensku viaceré opatrenia na zamedzenie šírenia ochorenia covid-19. Zákaz organizovania zhromaždení však neakceptoval dekan rímskokatolíckej cirkvi Jozef Schwarz v Hlohovci.

KORONAVÍRUS Štát chce nakupovať vakcíny vo veľkom: Očkovanie nebude povinné, no je tu veľký výkričník!

Televízia Markíza informovala, že Schwarz koncom marca odslúžil omšu, na ktorej sa zúčastnili desiatky veriacich vrátane rizikovej skupiny dôchodcov.

KORONAVÍRUS Hlohovecký dekan odslúžil
Zdroj: Reprofoto/Tvnoviny.sk

Udalosť riešila polícia, následne Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave. Hygienici zistili jednoznačné porušenie. Kňaz ale tvrdí, že nič neporušil a vinu odmieta.

Schwarzovi hrozila pokuta až do výšky 20-tisíc eur, no hygienici zvolili spodnú hranicu. „Za porušenie opatrenia úradu verejného zdravotníctva na úseku prevencia šírenia covid-19 musí dekan uhradiť pokutu vo výške 250 eur,“ povedal riaditeľ Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave.

Rozhodnutie hygienikov ešte nie je právoplatné. Dekan sa tak voči nemu môže odvolať.


Galéria

Kostol v Hlohovci

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články