°C

Štvrtok, 13. august 2020. Meniny má Ľubomír, zajtra Mojmír.

Matovičove noviny sú na ceste: Bezplatný mesačník bude informovať o činnosti vlády

Rokovanie vlády
Rokovanie vlády
Zdroj: Topk/Ján Zemiar
12.07.2020 09:15

BRATISLAVA - Proces verejného obstarávania na tlač a distribúciu vládnych novín sa určite spustí do konca leta. Povedal riaditeľ tlačového a informačného odboru Úradu vlády SR Richard Pekár. Dodal, že momentálne prebieha prieskum zisťovania predpokladanej hodnoty zákazky a pripomienkujú sa zmluvy k verejnému obstarávaniu.


Podľa ÚV budú noviny vychádzať ako bezplatný mesačník s predpokladaným rozsahom 32 strán. Úrad vlády dodal, že príprava na verejné obstarávanie trvá dlhšie aj preto, lebo podmienky chcú nastaviť tak, aby sa mohlo do súťaže prihlásiť čo najviac uchádzačov nielen zo Slovenska, ale aj z okolitých krajín.


Premiér bude mať konkurenciu! FOTO Opozičné noviny sú na ceste: Vládnej propagandy je dosť


Bezplatný mesačník

Za vznikom nápadu vládnych novín je podľa Pekára snaha informovať občanov o zmenách, ktoré ovplyvňujú ich život. „Keď sa zmení zákon, tak ako sa zmenil a čo to pre nich znamená,“ dodal. Novinami chce úrad vlády dosiahnuť väčšiu informovanosť ľudí o tom, ako funguje štát. „Aby verejnosť vnímala, koľko peňazí vyberie a na čo ich vynaloží,“ skonštatovali z tlačového odboru úradu s tým, že úlohou novín nemá byť spravodajstvo o činnosti vlády. „To prináleží médiám,“ upozornili.

Zámer vydávať noviny zaradila vláda do svojho programového vyhlásenia. Kabinet sa v ňom zaviazal zabezpečiť pravidelné informovanie občanov prostredníctvom doručovania bezplatných informačných novín do domácností. Obsahovať majú odpočet činnosti jednotlivých ministerstiev. Financované budú z rozpočtu úradu vlády. Vydávanie novín kritizovali okrem opozície aj viacerí členovia koalície.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články