Pondelok, 10. máj 2021. Meniny má Viktória, zajtra Blažena.

VIDEO Fico hovorí o rozvrate právneho štátu: Neexistuje žiadny dôvod na väznenie Kičuru

Robert Fico
Robert Fico
Zdroj: Topky/Ján Zemiar
03.07.2020 17:37

BRATISLAVA - Neexistuje dôvod na to, aby bol bývalý predseda Správy štátnych hmotných rezerv SR Kajetán Kičura vo väzbe. Tvrdí to predseda Smeru-SD Robert Fico vo videu na sociálnej sieti.


"Aj sudca Špecializovaného trestného súdu potvrdil, že nie je žiadny dôvod na obvinenie Kajetána Kičuru z korupcie," tvrdí Fico. Polícia obvinila Kičuru z prijímania úplatku a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Vyšetrujú ho vo väzbe.

Fico tiež reagoval na výpovede bývalého sudcu Vladimíra Sklenku, ktorý podľa neho len ohovára ľudí podľa politickej objednávky. Sklenka si podľa neho vymýšľa a za úplatky vo výške 170.000 eur by mal byť vo väzbe. Rovnako sa pýta, prečo nie je trestne stíhaná Sklenkova manželka, ktorá preukázateľne prala špinavé peniaze.

Po policajnej akcii Búrka, pri ktorej zadržali viacero sudcov, mal Sklenka už v minulosti vypovedať o tom, ako za dary a peniaze ovplyvňoval rozhodnutia súdov v prospech Mariana Kočnera. Sklenka spolupracuje s políciou a v kauze momentálne vystupuje ako svedok.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: Facebook/Robert Fico

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články