Nedeľa, 9. máj 2021. Meniny má Roland, zajtra Viktória.

FOTO Smutná bilancia z ciest: Polícia prichytila vodičov pod parou, kamionista popíjal vodku

Ukrajinský vodič pri kontrole nafúkal tri promile
Ukrajinský vodič pri kontrole nafúkal tri promile
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Nitriansky kraj
03.07.2020 16:53

NITRA – Dopravným policajtom v Nitrianskom kraji sa počas osobitnej kontroly podarilo odhaliť piatich vodičov, ktorí jazdili pod vplyvom alkoholu. Traja z nich boli profesionálni vodiči kamiónov.


Podľa polície najviac nafúkal kamionista z Ukrajiny, ktorého hliadka kontrolovala v neskorých večerných hodinách. „Pri kontrole bolo zistené, že vodič je pod vplyvom alkoholu, čo potvrdila aj dychová skúška. Nafúkal až 3,25 promile. Policajtom uviedol, že cez obed popíjal vodku,“ informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.

Nafúkal aj rumunský vodič kamióna, u ktorého bola dychová skúška pozitívna s výsledkom 1,75 promile. Kamionistu z Poľska kontrolovali policajti v ranných hodinách v rekreačnej oblasti Duchonka, keď sa rozhodol ísť do obchodu. „Pri kontrole bol podrobený dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,69 promile. Všetci traja boli až do vytriezvenia v cele a budú čakať, ako rozhodne súd,“ uviedla polícia.

Policajti pri kontrolách zastavovali aj cyklistov. Prvého kontrolovali v obci Tesárske Mlyňany. Pri dychovej skúške zistili, že mal v krvi 1,54 promile, druhý cyklista v obci Malé Chyndice nafúkal 2,13 promile.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články