°C

Piatok, 10. júl 2020. Meniny má Amália, zajtra Milota.

AKTUÁLNE V Sociálnej poisťovni zasahuje NAKA! Akcia súvisí s lustráciou novinárov

Ďalšie pojednávanie v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka.
Ďalšie pojednávanie v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka.
Zdroj: TASR
30.06.2020 11:15

BRATISLAVA - Národná kriminálna agentúra opäť zasahuje v Bratislave, tentokrát v centrále Sociálnej poisťovne. Razia má súvisieť s nezákonnou lustráciou novinárov, ktorú si mal podľa svedectva Petra Tótha objednať obžalovaný Marian Kočner.


Polícia o akcii informovala na sociálnej sieti. "Národná kriminálna agentúra zasahuje v Sociálnej poisťovni. Pracovná skupina NOVINÁR tam prehľadáva priestory s cieľom zaistiť dôkazy," píše polícia. 

AKTUÁLNE: NAKA ZASAHUJE V SOCIÁLNEJ POISŤOVNI Národná kriminálna agentúra zasahuje v Sociálnej poisťovni. Pracovná...

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Utorok 30. júna 2020

Tie sú potrebné v súvislosti z nezákonnou lustráciou v systémoch Sociálnej poisťovne. Vyšetrovateľ začal trestné konanie pre podozrenie zo spáchania trestného činu neoprávneného nakladania s osobnými údajmi. "Hneď ako to procesná situácia dovolí, poskytneme viac informácií," dodali. 

VRAŽDA KUCIAKA Zsuzsová sa pri výpovedi rozohnila! VIDEO Tebe neodpoviem na nič, odsekla Lipšicovi

Medzi lustrovanými novinármi mal byť aj zavraždený Ján Kuciak, z ktorého objednávky vraždy je obžalovaný mafián Marian Kočner. V pondelok bol 19. deň hlavného pojednávania. Spolu s ním je obžalovaná aj Alena Zsuzsová, Tomáš Szabó. Za vraždu je neprávoplatne odsúdený Miroslav Marček a právoplatne odsúdený Zoltán Andruskó. 


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články