Piatok, 17. september 2021. Meniny má Olympia, zajtra Eugénia.

Kauza diplomovka naberá na obrátkach: Beblavý vytiahol na Kollára a Krištúfkovú hlasovanie z minulosti

Zdroj: Topky:Ján Zemiar
29.06.2020 09:18

BRATISLAVA - Predseda NR SR Boris Kollár a poslankyňa za jeho stranu Petra Krištúfková čelia podozreniu, že sa pri písaní svojej diplomovovej práce dopustili plagiátorstva. S týmto odhalením prišiel bývalý poslanec Miroslav Beblavý. Ten navyše pred pár dňami upozornil na to, že ešte vlani prišiel s návrhom zákona, ktorý by v takýchto prípadoch umožnil neprávom získané tituly odobrať.


Jednou z najväčších tém ostatných dní je diplomovka predsedu Národnej rady Borisa Kollára a podpredsedníčky Výboru NR SR pre sociálne veci Krištúfkovej. Obaja v tejto súvislosti čelia podozreniu z plagiátorstva. Ich diplomovky analyzoval bývalý poslanec a niekdajší predseda strany SPOLU Miroslav Beblavý. Podľa neho ide v oboch prípadoch o jasný plagiát. 

Kauza diplomovka naberá na
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

VIDEO Zásadné vyhlásenie Kollára ku kauze plagiátorstva: V politike nebudem používať titul magister

Rovnakému škandálu čelil v minulom volebnom období aj Andrej Danko, ktorý bol zhodou okolností tiež predsedom NR SR. V rokoch 2018 a 2019 prišiel preto Beblavý spolu s kolegyňou Vierou Dubačovou s návrhom zákona, podľa ktorého by bolo možné odobrať titul za také práce, aké predložili Kollár a Krištúfková. Pred pár dňami na Facebooku poukázal na to, ako vtedy obaja hlasovali. 

Kauza diplomovka naberá na
Zdroj: SITA/Alexandra Čunderlíková

"V oboch prípadoch hlasovali za. Tomu sa hovorí oddanosť verejnému záujmu," napísal. Zároveň Beblavý vyzval Kollára aj Krištúfkovú, aby sa zachovali podľa toho, ako hlasovali a tituly vrátili. Nič však zatiaľ nenasvedčuje tomu, že sa tak stane. Mimochodom, Beblavého návrh neprešiel. 


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/np

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články