°C

Pondelok, 13. júl 2020. Meniny má Margita, zajtra Kamil.

Akcia Manažér: NAKA rozšírila obvinenie voči dvom osobám a spoločnosti, škoda presiahla 140-tisíc eur

Vyšetrovateľ špecializovaného tímu Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) „Elektro“ rozšíril obvinenie dvoch fyzických osôb a jednej právnickej osoby v prípade s názvom „Manažér“.
Vyšetrovateľ špecializovaného tímu Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) „Elektro“ rozšíril obvinenie dvoch fyzických osôb a jednej právnickej osoby v prípade s názvom „Manažér“.
Zdroj: Facebook - Polícia Slovenskej republiky
04.06.2020 21:50

BRATISLAVA - Vyšetrovateľ špecializovaného tímu Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) „Elektro“ rozšíril obvinenie dvoch fyzických osôb a jednej právnickej osoby v prípade s názvom „Manažér“.


„Celková škoda spôsobená spoločnosti Slovenské elektrárne predstavuje viac ako 140.000 eur,“ uviedla v tejto súvislosti polícia na sociálnej sieti. Predmetné vyšetrovanie obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku súvisí s vykonaním policajnej akcie z novembra minulého roku, pri ktorej polícia zadržala dve osoby - manažéra akciovej spoločnosti a konateľa jedného z dodávateľov prác a služieb v rámci dostavby 3. a 4. bloku elektrárne.

Pri poskytovaní dodávateľských služieb malo dôjsť približne k 1000-percentnému zvýšeniu objemu fakturovaných prác v porovnaní so skutočnosťou, priblížila v novembri 2019 polícia s tým, že všetky nedôvodne zvýšené faktúry boli dodávateľovi aj uhradené. Tím s názvom „Elektro“ v rámci akcie prehľadal obchodnú spoločnosť v okrese Levice a areál jadrovej elektrárne (JE).

„Špecializovaný tím aj naďalej aktívne vyhľadáva a preveruje všetky podozrenia súvisiace s dostavbou JE Mochovce, o ďalších krokoch budeme informovať,“ dodali policajti. Dostavba 3. a 4. bloku jadrovej elektrárne v Mochovciach je poznačená opakovaným posúvaním termínu jej dokončenia a rastúcou cenou. Oproti pôvodnému rozpočtu vzrástli náklady na dostavbu približne dvojnásobne na 5,4 miliardy eur.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články