°C

Pondelok, 25. máj 2020. Meniny má Urban, zajtra Dušan.

Zásadná zmena v školstve: Gröhling chce, aby školy kupovali učebnice podľa vlastného rozhodnutia

Branislav Gröhling
Branislav Gröhling
Zdroj: TASR/Jakub Kotian
20.05.2020 08:49

BRATISLAVA - Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) chce, aby si školy nakupovali učebnice na základe vlastného rozhodnutia. Rezort školstva trh s učebnicami plánuje otvoriť, vyplýva to aj z programového vyhlásenia vlády.


"Príde mi úplne nezmyselné, aby sme my tu na ministerstve školstva rozhodli, aká učebnica sa má používať napríklad v škole v Trebišove. Nech si škola v Trebišove, kde poznajú svojich žiakov, vyberie z obrovského balíka učebníc tie, ktoré chcú používať a štát ich preplatí," poznamenal v rozhovore minister školstva. Podotkol však, že školy by si vyberali z učebníc, ktoré schváli rezort školstva. "Ide o to, aby sa dodržiaval štátny vzdelávací program," uviedol Gröhling.

V programovom vyhlásení vlády sa uvádza, že vláda podporí otvorenie trhu s učebnicami, zabezpečí tie chýbajúce, podporí tvorbu kvalitných učebníc a učebných zdrojov, ako aj ich bezplatných elektronických verzií. Zároveň umožní využívanie digitálnych vzdelávacích systémov a materiálov v školách. Ambíciou vlády je umožniť školám nakupovať učebnice podľa vlastného výberu so zabezpečením príslušných finančných prostriedkov.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články