Streda28. február 2024, meniny má Zlatica, zajtra Radomír

KORONAVÍRUS Karanténa na bode mrazu: Ľudia sa sťažujú na podmienky a obviňujú Matoviča

Zobraziť galériu (4)
(Zdroj: Topky/Vlado Anjel, Facebook/Denník Slovenskej "Solidarity")

BRATISLAVA - Podmienky ako pre psov a testovanie bez rúšok. Aj na toto sa niektorí naši občania, ktorí musia absolvovať povinnú 14-dňovú karanténu v zariadení, sťažujú. Prekážajú im viaceré veci, obviňujú z toho aj premiéra Igora Matoviča, ktorému skutočne neadresujú príjemné slová.

V čase sociálnych sietí už je bežným zvykom vznik nových skupín, ktoré sa venujú aktuálnej problematike. Vznikli teda aj skupiny ľudí v rôznych karanténnych zariadeniach po celom Slovensku, kde píšu svoje skúsenosti. Nie sú to vôbec slová chvály, no skôr naopak. Jedna z osôb, ktorá sa nachádza v štátnej karanténe zdieľala svoju skúsenosť s testovaním, ktoré skutočne neprebiehalo za prísnych opatrení. "Pripravovali sa vonku na odber biologického materiálu bez rúška a rukavíc," píše rozhorčená občianka na sociálnej sieti.

KORONAVÍRUS Karanténa na bode
Zobraziť galériu (4)
 (Zdroj: Facebook/Ľudia v karanténe ministerstva vnútra)

Podmienky ako pre psov

Tu sa však všetko len začína. V inej skupine sa zase ľudia sťažujú na pomalý alebo žiadny odber vzoriek. "Od 9:00 tu čakáme na odobranie vzoriek a nie sú schopní to urobiť. Hoci cez zákaz som chcel ísť dole z 3. poschodia čo sa vlastne deje ... a pozrite čo som zbadal," píše ďalší rozčúlený človek, ktorý zdieľa fotky uzamknutých mreží v budove a nevyhýba sa používaniu vulgarizmov aj na adresu premiéra Igora Matoviča.

KORONAVÍRUS Karanténa na bode
Zobraziť galériu (4)
 (Zdroj: Facebook/Denník Slovenskej "Solidarity")

Luxusné ubytovanie je relatívny pojem

Okrem testov sa ľudia sťažujú aj na ubytovanie. "Čakala som na hraniciach päť hodín, bez informácií, potom som dostala jeden croissant. Potom mňa a ďalšie tri ženy previezli do karantény, kde mi je do plaču. Sme na izbe bez televízie, wifi a keď sme zaprotestovali, povedali nám, že sme dostali ešte luxusné ubytovanie. Jedlo ani fotiť nebudem, aj keď na večeru nárok nemáme, možno je to dobre. Keď som nechcela podpísať, povedali že dostanem pokutu 1600 eur a vrátia ma naspäť do Rakúska. Neviem či mám otvoriť fľašu Ginu alebo dezinfekcie. Ďakujem pán Matovič, dúfam, že vás čoskoro stretnem a napľujem vám do tváre," píše sa v rozsiahlom statuse pri fotografiách ubytovania v karanténnom zariadení. Už sám minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) pritom priznal, že centrá už nestačia po kapacitnej stránke.

KORONAVÍRUS Karanténa na bode
Zobraziť galériu (4)
 (Zdroj: Facebook)

Polícia prosí ľudí o trpezlivosť

Polícia sa v týchto dňoch plných nervozity snaží ľudí upokojiť. "Vyzývame ľudí, aby rešpektovali predpisy o presunoch cez hranice republiky. Stále nie je možné svojvoľne prekračovať štátne hranice. Boj s koronavírusom ešte nie je vyhratý. Jedine disciplinovaným správaním a dodržiavaním obmedzení ho dokážeme poraziť. Toto zvládneme len spoločne," píše sa na sociálnej sieti na účte polície.

Viac o téme: SťažnostiKaranténaIgor Matovič
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu