°C

Pondelok, 25. máj 2020. Meniny má Urban, zajtra Dušan.

V stredu pokračuje megaproces vo veci vraždy Jána Kuciaka: Súdiť budú už len troch obvinených

Marian Kočner
Marian Kočner
Zdroj: Topky/Peter Korček
13.04.2020 09:35

BRATISLAVA - Pojednávanie vo veci vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej pokračuje v stredu (15. 4.) a vo štvrtok (16. 4.). Informovala o tom hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Katarína Kudjáková. Senát Ruženy Sabovej už bude súdiť iba troch z pôvodne piatich obvinených, a to Mariana K., Alenu Zs. a Tomáša Sz. 


Pôvodné termíny pojednávania sa v marci nekonali vzhľadom na pandemickú situáciu. Na stredajšom pojednávaní sa bude pokračovať v dokazovaní bez prítomnosti verejnosti s tým, že budú mať do pojednávacej miestnosti prístup okrem procesných strán iba vybrané médiá. 

Proces s Marianom K. pokračuje po tom, ako minulý týždeň padol v kauze druhý rozsudok. Po Zoltánovi Andruskóovi, ktorého ŠTS odsúdil právoplatne na 15-ročný trest odňatia slobody, bol neprávoplatne odsúdený aj Miroslav M. Ten sa priznal, že zastrelil Jána Kuciaka, Martinu Kušnírovú a koncom roku 2016 aj podnikateľa Petra Molnára. Za tieto vraždy ho senát ŠTS odsúdil na 23-ročný trest odňatia slobody, voči ktorému sa odvolal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Juraj Novocký. 

Zo zostávajúcich obvinených stojí pred súdom aj bratanec Miroslava M. Tomáš Sz. Ten mal podľa obžalobnej verzie ako bývalý policajt Miroslava M. osloviť na vraždu novinára a na miesto činu ho aj odviesť. Z objednávky vraždy sú naďalej obžalovaní Alena Zs. a Marian K. Ten si mal vraždu novinára objednať z pomsty za Kuciakove články o jeho ekonomickej trestnej činnosti.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články