°C

Utorok, 26. január 2021. Meniny má Tamara, zajtra Bohuš.

KORONAVÍRUS Dnes je deň D! Vláda rozhodne: Nariadi Matovič zákaz vychádzania?

Premiér Igor Matovič
Premiér Igor Matovič
Zdroj: Topky/Ján Zemiar
05.04.2020 11:16

BRATISLAVA - O tom, aké opatrenia prijme vláda SR v súvislosti s novým koronavírusom k veľkonočným sviatkom, sa má rozhodnúť v nedeľu poobede. Avizoval to premiér Igor Matovič (OĽaNO), ktorý navrhol, aby počas Veľkej noci platil zákaz vychádzania.


Premiér má na nedeľu zvolať stretnutie s odborníkmi z lekárstva, ktorí majú dať vláde definitívne odporúčanie, ako postupovať v prípade veľkonočných sviatkov. Na stretnutie majú prísť podľa Matoviča infektológovia, epidemiológovia i verejní zdravotníci. 

EXKLUZÍVNE Blackout na spadnutie? Matovič to s vypnutím krajiny myslí vážne, radí mu aj Kalavská!

Krízový štáb chce podľa Matoviča prijať rozhodnutie zodpovedne. "Bojíme sa, aby sme nezapálili zápalku a aby sme sa neposunuli v počte pozitívne testovaných po týchto veľkonočných sviatkoch do takých úrovní, kde by sa nám to vymklo spod kontroly," povedal premiér.

Viac informácií nájdete aj na Facebooku

Hlavný hygienik SR Ján Mikas tvrdí, že po epidemiologickej stránke je na tom Slovensko relatívne dobre. "Veľkonočné sviatky predstavujú určité riziko, kedy by sme mohli o dobrú situáciu, čo sa týka koronavírusu, prísť," uviedol v piatok (3. 4.) Mikas. Navrhovaný zákaz vychádzania by mohol mať podľa Matoviča niekoľko výnimiek - povolené by bolo chodenie do práce, na nákup či k lekárovi. O opodstatnenosti návrhu majú definitívne rozhodnúť odborníci.

KORONAVÍRUS Dnes je deň
Zdroj: Topky/Maarty


Galéria

Premiér Igor Matovič

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články