°C

Piatok, 29. máj 2020. Meniny má Vilma, zajtra Ferdinand.

Remišová: Fico vo veci sprístupňovania dát opäť raz hrubo zavádza

Veronika Remišová
Veronika Remišová
Zdroj: Topky/Ján Zemiar
27.03.2020 15:25

BRATISLAVA - Poslanec parlamentu Robert Fico (Smer-SD) vo veci sprístupňovania dát od operátorov Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR opäť raz hrubo zavádza. Povedala to pred piatkovým rokovaním vlády vicepremiérka pre investície a informatizáciu Veronika Remišová (Za ľudí).


"Naše opatrenie nemá za cieľ nikoho sledovať. Nebude sa monitorovať ani obsah správ, ani sa nebudú sledovať ľudia. Slúži to iba výlučne na to, aby sme vedeli identifikovať, s ktorými ľuďmi sa nakazený človek stretol," vysvetlila Remišová. Dodala, že technické riešenie k tomu predstavia na budúci týždeň.

Predseda Smeru-SD Robert Fico vyzval prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, aby sa obrátila na Ústavný súd (ÚS) SR pre sprístupnenie dát od operátorov. Chcel, aby tiež požiadala o pozastavenie účinnosti tohto opatrenia. Argumentoval tým, že zákon je v rozpore s Ústavou SR. Dodal, že ak tak hlava štátu neurobí, obráti sa na ÚS Smer-SD.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Čaputová považuje sprístupňovanie dát ÚVZ v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu za primerané aktuálnej situácii. Na ÚS SR sa pre zákon o niektorých mimoriadnych opatreniach v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19 a v justícii neobráti.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: Topky/Ján Zemiar

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články