Utorok, 5. júl 2022. Meniny má Cyril, Metod, zajtra Patrik, Patrícia.

Kamenický zatiaľ nevidí náhradu za Blahu na post šéfa ľudskoprávneho výboru

Ladislav KamenickýGaléria fotiek (1)
Ladislav Kamenický
Zdroj: TASR/Michal Svítok

BRATISLAVA - Ladislav Kamenický (Smer-SD) zatiaľ nevidí náhradu za Ľuboša Blahu ako nominanta strany na post predsedu parlamentného výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny. Povedal to pred utorkovým rokovaním parlamentu s tým, že o tom budú hovoriť ešte na poslaneckom klube.


"Nevidím žiadnu inú náhradu zatiaľ," podotkol Kamenický. Vysvetlil, že sa ešte poslanci Smeru-SD musia stretnúť na klube, kde sa budú rozhodovať. "Dáme návrh, a potom je to na Národnej rade (NR) SR, ako sa rozhodne," uviedol.

To, či podporí predsedu ĽSNS Mariana Kotlebu ako predsedu osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva, nepovedal. Skonštatoval, že zatiaľ nevie, či ho strana Smer-SD podporí, podľa jeho slov aj o tom budú diskutovať na stretnutí poslaneckého klubu.

Poslanci parlamentu majú v utorok voliť zvyšných predsedov parlamentných výborov. Na piatkovej (20. 3.) ustanovujúcej schôdzi Blaha ani Kotleba nezískali dostatočnú podporu. Parlament ich teda na pozície predsedov výborov nezvolil.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články