Sobota, 29. január 2022. Meniny má Gašpar, zajtra Ema.

VOĽBY 2020 Polícia riešila v sobotu 53 podnetov, z toho sedem trestných oznámení

Róbert Bozalka (v popredí) Galéria fotiek (1)
Róbert Bozalka (v popredí)
Zdroj: SITA/Martin Medňanský

BRATISLAVA – Polícia SR zaznamenala počas sobotných (29. 2.) volieb do Národnej rady SR 53 podnetov, z toho sedem trestných oznámení. Na tlačovej konferencii v súvislosti s oficiálnym vyhodnotením parlamentných volieb to uviedol viceprezident Policajného zboru (PZ) Róbert Bozalka.


"V prípade trestných oznámení išlo o tri prípady výtržníctva, dva prípady ohovárania, jeden prípad marenia prípravy a priebehu volieb a referenda a jeden prípad nepriamej korupcie," spresnil viceprezident polície. Polícia takisto riešila deväť priestupkov. Najviac podaní bolo zaevidovaných v Trnavskom kraji (16) a najmenej v Trenčianskom a Nitrianskom kraji - po štyri podnety.

"V rámci celého obdobia, teda obdobia pred voľbami zaznamenala polícia celkom 91 podnetov, z toho bolo 24 trestných oznámení, 15 priestupkov a iných podnetov bolo 52," dodal Bozalka. Voľby z pohľadu polície i napriek spomínaným prípadom hodnotí ako pokojné. "Nedošlo k vážnejšiemu narušeniu verejného poriadku," objasnil. V nasadení bolo počas volebnej soboty vyše 6600 policajtov, z toho 4600 sa venovalo zabezpečeniu volieb.

Viac o téme:
ZDROJ: TASR Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články