°C

Sobota, 6. jún 2020. Meniny má Norbert, zajtra Róbert.

Pani Laura a Alžbeta prežili peklo Osvienčimu! Návšteva prezidentky Čaputovej, FOTO plné emócií

Zdroj: Facebook/Zuzana Čaputová
28.02.2020 17:00

BRATISLAVA - Prezidentka Zuzana Čaputová patrí medzi pravidelných návštevníkov zariadenia pre seniorov Ohel David. Aj tentokrát to bol pre ňu silný zážitok. Tentokrát sa rozhodla navštíviť dve ženy, ktoré prežili Osvienčim.


Návšteva v domove Ohel David je pre prezidentku vždy silný zážitok. „Dnes som bola pozdraviť dve dámy, Alžbetu Veselú a Lauru Špánikovú, ktoré boli deportované do koncentračného tábora v Osvienčime v prvých transportoch zo Slovenska. Ale prežili. Tak ako ďalší z tohto domova so silnými osudmi, preživší holokaustu,“ uviedla prezidentka. 

Je s nimi veselo ako s mladými

„Všetci títo úžasní ľudia s ťažkou minulosťou naplno žijú prítomnosťou. Je s nimi veselo, ako medzi mladými, hoci väčšina z nich má už po deväťdesiatke,“ napísala Čaputová. „Skláňam sa pred vašou silou, ktorá vám pomohla prežiť.“ 

Pani Laura a Alžbeta
Zdroj: Facebook/Zuzana Čaputová

Čaputová im poďakovala za optimizmus a záujem o súčasnosť. „Pred vašim optimizmom, napriek všetkým ranám, ktoré ste dostali. A tiež pred vašim záujmom o súčasnosť a pred vašou angažovanosťou, hoci by ste mali dôvod na znechutenie a rezignáciu. Ďakujem vám,“ napísala. 

Pani Laura a Alžbeta
Zdroj: Facebook/Zuzana Čaputová

„Ľudí, ktorí zažili fašizmus ubúda, ďalším generáciám nikto nepodá priame svedectvo. Je na nás, aby sme si minulosť pripomínali a aby sme nikdy nezabudli,“ dodala Čaputová.

Pani Laura a Alžbeta
Zdroj: Facebook/Zuzana Čaputová


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/AMaj

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články