°C

Utorok, 20. október 2020. Meniny má Vendelín, zajtra Uršula.

Aktivisti dosiahli svoje! Postreky nebezpečným roundupom v našich národných parkoch končia

Juraj Lukáč
Juraj Lukáč
Zdroj: TASR - Štefan Puškáš
21.01.2020 19:00

BRATISLAVA - Ochranári dosiahli svoje! Lesoochranárske zoskupenie VLK presadilo, aby sa v centrálnej časti národných parkov Muránska planina a Nízke Tatry nepoužíval herbicíd, ktorý je podľa šéfa Vlka vyvinutý špeciálne na zabíjanie živých organizmov.


Lesoochranárske zoskupenie VLK zastavilo postreky prípravkom Roundup Biaktiv v centrálnej časti národných parkov Muránska planina a Nízke Tatry. Na sociálnej sieti o tom informoval šéf združenia Juraj Lukáč.

Občianske združenie, ktorého cieľom ochrana životného prostredia, na svojom Facebooku zverejnilo aj sken rozsudku. „Všetci žijú politikou. VLK bojuje za tých, čo nemajú svojich advokátov a politické strany. Za všetky organizmy v našej prírode,“ vyhlásil Lukáč.

Aktivisti dosiahli svoje! Postreky
Zdroj: FB/Lesoochranárske zoskupenie VLK

Čítajte aj: Štátne lesy chcú v okolí Bratislavy použiť herbicíd, ktorý likviduje nielen buriny, ale aj život

Šéf ochranárov z Vlka už v minulosti upozornil, že Roundup Biaktiv je herbicíd vyvinutý špeciálne na zabíjanie živých organizmov. Daný herbicíd považuje za endokrinný disruptor, ktorý poškodzuje hormonálnu sústavu živých organizmov. Roundup Biaktiv sa používa proti neželanej vegetácii.


Galéria

Juraj Lukáč

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články