Počet obetí výbuchu plynu v Prešove sa zvýši: V paneláku našli ďalšie telá | Topky.sk

°C

Pondelok, 20. január 2020. Meniny má Dalibor, Sebastián, zajtra Vincent.

Počet obetí výbuchu plynu v Prešove sa zvýši: V paneláku našli ďalšie telá

Zhorený bytový dom dnes ráno
Zhorený bytový dom dnes ráno
Zdroj: TASR - František Iván
07.12.2019 11:07

PREŠOV - Polícia Slovenskej republiky oznámila, že vo vnútri zhoreného paneláku bolo nájdených ďalších šesť tiel. Neskôr ale svoj status zmenila s tým, že o konkrétnom počte obetí momentálne nechce špekulovať, pretože situácia je veľmi komplikovaná.


Počet obetí piatkového výbuchu plynu v paneláku v Prešove sa, bohužiaľ, zvýši. Informovala o tom Polícia SR na Facebooku. "Keďže na mieste naďalej prebiehajú záchranné práce a situácia je komplikovaná, nebudeme ďalej priebežne komunikovať presný počet obetí tejto tragédie, až pokiaľ nebudú z budovy vyprostené všetky obete."

Zhorený bytový dom dnes
Zdroj: TASR - František Iván

Zhorený bytový dom dnes
Zdroj: TASR - František Iván

Oficiálne čísla zatiaľ hovoria o siedmich obetiach. Toto číslo ale ešte porastie. Zdravotníci v prešovskej Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v súvislosti s nešťastím ošetrili štrnásť pacientov, medzi nimi aj jedného z hasičov. "Našťastie išlo prevažne o ľahké poranenia. Naďalej platí, že dvaja pacienti zostávajú hospitalizovaní na oddelení úrazovej chirurgie s poraneniami hrudníka, hlavy a členka a matka s dieťaťom na oddelení pediatrie. Všetci sú mimo ohrozenia života," uviedla hovorkyňa nemocnice Renáta Cenková. 

Zhorený bytový dom dnes
Zdroj: TASR - František Iván

Zhorený bytový dom dnes
Zdroj: TASR - František Iván

Počas večera, noci a sobotného rána boli pacientom podľa jej slov z dotknutého bytového domu k dispozícii aj interné ambulancie. "Zaznamenali sme 22 pacientov, väčšina z nich boli chronickí pacienti, ktorým lekári predpísali ich lieky. Zdravotný stav niektorých si vyžiadal aj ambulantné ošetrenie. Nikto z nich nebol hospitalizovaný," dodala Cenková.

 

 

Galéria

Zhorený bytový dom dnes Zhorený bytový dom dnes Zhorený bytový dom dnes Zhorený bytový dom dnes

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/np

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články