°C

Piatok, 15. január 2021. Meniny má Dobroslav, zajtra Kristína.

Trnavský kraj je v súdnom konaní s neziskovou organizáciou Čistý deň: Sporia sa o budovu

Zdroj: TASR/Henrich Mišovič
05.12.2019 09:20

GALANTA – Trnavský samosprávny kraj (TTSK) je podľa svojho predsedu Jozefa Viskupiča v súdnom konaní s neziskovou organizáciou Čistý deň v Galante. Sporia sa o jeden z dvoch objektov, ktoré mala organizácia od krajskej samosprávy na užívanie. Budovu nechce opustiť, hoci zastupiteľstvo TTSK rozhodlo už vlani o ukončení spolupráce a zastavilo akékoľvek finančné toky.


"Mali od TTSK od roku 2005 pre svoje resocializačné stredisko k dispozícii dva objekty, jeden v prenájme, ten na výzvu odovzdali a jeden vo výpožičke," informoval Viskupič. Objekt vo výpožičke aj s pozemkami Čistý deň využíva naďalej a budovu nevypratal ani na základe výzvy. "Preto sa toho domáhame prostredníctvom žaloby," doplnil predseda TTSK.

Kraj je podľa jeho slov pripravený v tejto budove prevádzkovať sociálne služby, hlavne pre seniorov. Už o niekoľko dní otvorí TTSK v uvoľnenom objekte Centrum sociálnych služieb, fungovať bude ako detašované pracovisko Domova sociálnych služieb pre dospelých v Zavare. Čistý deň sa v Galante venoval mládeži s problémom závislostí, na základe podozrenia zo sexuálneho zneužívania klientov prišiel o akreditáciu.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články