°C

Utorok, 25. február 2020. Meniny má Frederik, Frederika, zajtra Viktor.

Blíži sa ochladenie a druhá vlna sneženia! Meteorológovia už vedia, ktoré oblasti zasype sneh

Slovensko zasiahne ďalšie sneženie.
Slovensko zasiahne ďalšie sneženie.
Zdroj: Topky/Ján Zemiar, Vlado Benko Jr., Tip čitateľa
04.12.2019 10:20

BRATISLAVA – Úvod decembra priniesol na naše územie ochladenie a prvú vlnu sneženia. Sneh v pondelok napadol aj v nižších polohách. Kedy k nám dorazí ďalšia vlna snehovej nádielky a ktoré oblasti zasiahne, spresnili meteorológovia z iMeteo.sk.


Nasledujúce dni nám sneženie nehrozí. Podľa meteorológov sa počasie dostane pod kontrolu rozsiahlej tlakovej výše, ktorú ich nemeckí kolegovia nazvali Sarena. „A tá bude počasie aj u nás ovplyvňovať do konca pracovného týždňa,“ uviedlo iMeteo.sk. Ako jeho meteorológovia dodali, tlaková výš prinesie spočiatku prevažne slnečné počasie, no postupne slnko vystriedajú hmly a nízka oblačnosť.

Blíži sa ochladenie a
Zdroj: SITA/Branislav Bibel

Čítajte aj: AKTUÁLNE Slovensko zasiahla prvá vlna sneženia: FOTO Doprava kolabuje, pri čelnej zrážke zomrela žena

Bude naďalej mrznúť

Denné teploty pri slnečnom počasí môžu stúpať aj nad hranicu +5 °C. Avšak na miestach, kde sa udrží hmla alebo nízka oblačnosť, sa budú teploty pohybovať pod bodom mrazu. Pod nulu by teploty mali klesať aj počas noci, pričom v dolinách a kotlinách sa môžu dostať aj k -10 °C.

Blíži sa ochladenie a
Zdroj: Tip čitateľa

Druhá vlna sneženia dorazí na začiatku týždňa

V úvode nasledujúceho týždňa začne postupovať studený front, ktorý prinesie väčšinou dážď, no do vyšších polôh sneženie. „Už v pondelok sa bude ochladzovať a už v utorok sa sneženie očakáva v severných regiónoch Slovenska,“ predpovedali odborníci na počasie.

Aj ich vyhliadka na ďalšie dni ráta s tým, že snehové zrážky by sa mali vyskytovať predovšetkým v severných regiónoch Slovenska. „Ďalšia vlna ochladenia sa očakáva niekde okolo polovice decembra,“ dodali.


Galéria

Slovensko zasiahne ďalšie sneženie. Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články