°C

Sobota, 19. september 2020. Meniny má Konštantín, zajtra Ľuboslav, Ľuboslava.

Bývalý generálny prokurátor Trnka vypovedal v kauze nahrávky s Marianom Kočnerom

Dobroslav Trnka a Marian Kočner
Dobroslav Trnka a Marian Kočner
Zdroj: Topky/Maarty, TASR/Martin Baumann
19.11.2019 17:00

BRATISLAVA - Bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka vypovedal v kauze nahrávky s Marianom Kočnerom Informoval o tom spravodajský portál televízie Joj Noviny.sk. Podľa televízie Trnka vypovedal takmer štyri hodiny.


„Polícia preveruje obsah zaistenej nahrávky medzi dvomi osobami, ktorých hlasy sú podobné s hlasmi Mariana K. a Dobroslava Trnku. Obsah rozhovoru naznačuje obchodovanie s nahrávkou Gorila,“ píše portál. Podľa nahrávky Marian K.očner Trnkovi vulgárne nadáva, pretože sa vraj pokúsil Gorilou vydierať finančníka skupiny Penta Jaroslava Haščáka.

Podľa zdroja oboznamovaného s vyšetrovaním polície Trnka vypovedal na východe Slovenska pred vyšetrovateľmi NAKA pre preverovanie korupcie. K údajnej nahrávke Mariana Kočnera mali byť podľa portálu noviny.sk vypočutí aj ďalší ľudia. Konkrétne osoby, ktoré Marian Kočner pri vulgárnom rozhovore s Trnkom spomína a ktoré mali s nahrávkou Gorily snahu vydierať finančníka Haščáka.

Hovorca finančnej skupiny Penta Martin Danko pre televíziu Joj potvrdil, že Haščák už vypovedal na polícii. „K výpovedi došlo cca pred desiatimi dňami u príslušného vyšetrovateľa, myslím, že to bolo v Košiciach. Pán Haščák podľa mojich informácií zopakoval, čo sme uviedli vo verejnom stanovisku. To znamená, že ho nikdy nikto žiadnymi nahrávkami nevydieral,“ uviedol Danko.

Trnku pre podozrivú nahrávku o údajnom pokuse vydierať Haščáka nahrávkou Gorily musel zbaviť mlčanlivosti generálny prokurátor Jaromír Čižnár. Podarilo sa to až na druhý pokus.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články