°C

Nedeľa, 29. november 2020. Meniny má Vratko, zajtra Ondrej, Andrej.

Ďalšie konanie v prípade bývalého šéfa vojenských tajných: Vo štvrtok ho čaká odvolací súd

Roman Mikulec
Roman Mikulec
Zdroj: TASR - Pavol Zachar
14.09.2019 18:18

BRATISLAVA - Krajský súd v Bratislave vytýčil na štvrtok odvolacie konanie v kauze bývalého šéfa Vojenskej spravodajskej služby Romana Mikulca. V júni minulého roku ho Okresný súd Bratislava III oslobodil spod obžaloby pre prečin ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti. Prokurátor sa proti tomuto rozhodnutiu na mieste odvolal.


Podľa obžaloby Roman Mikulec neoprávnene zhromažďoval dokumenty kategorizované ako dôverné a vyhradené. V júni 2013 ich zaistila polícia pri prehliadke jeho auta. Roman Mikulec viedol Vojenskú spravodajskú službu počas vlády Ivety Radičovej.

Ďalšie konanie v prípade
Zdroj: TASR - Pavol Zachar

Tunelovanie vojenskej rozviedky

V tom období sa začalo preverovať podozrenie z tunelovania majetku Vojenskej spravodajskej služby. Správu o údajnom tunelovaní spravodajstva vypracoval a zverejnil zástupca Romana Mikulca, dnes už zosnulý Vladimír Suchodolinský. Roman Mikulec tvrdí, že micro SD karta s dokumentáciou mohla byť do jeho auta podstrčená.

Sudca prvostupňového súdu v rámci odôvodnenia rozsudku kritizoval postup orgánov činných v trestnom konaní. Napríklad pri prehliadke auta obžalovaného podľa neho postupovali “ čisto amatérsky“, keď zaistenú micro SD kartu chytali holými rukami. Znemožnilo to totiž vykonať objektívne dokazovanie. Nebolo ani preukázané, že dokumenty na karte sa akýmkoľvek spôsobom spájajú s osobou obžalovaného. Ani obsah dokumentov nebol spôsobilý, “aby zasiahol do chránených záujmov SR“, zdôvodnil sudca prvostupňového súdu.


Galéria

Roman Mikulec

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články