°C

Sobota, 30. máj 2020. Meniny má Ferdinand, zajtra Petronela, Petrana.

Klimatický štrajk študentov bude na Slovensku už o pár dní: Podporili ho desiatky mimovládok

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/Branislav Bibel
12.09.2019 15:55

BRATISLAVA - Klimatický štrajk študentov, ktorý je naplánovaný na piatok 20. septembra, verejne podporilo 71 environmentálnych a ľudskoprávnych mimovládnych organizácií a nadácií. Informovala o tom mediálna koordinátorka Greenpeace Slovensko Lucia Szabová.


Spoločné vyhlásenie iniciované organizáciou Greenpeace Slovensko vyzýva na účasť na štrajku a urýchlené riešenie klimatickej krízy. Pod vyhlásenie sa podpísali napríklad iniciatíva My sme les, organizácia Amnesty International či Nadácia Zastavme korupciu.

"Okrem sľubov a stratégií si musíme konečne stanoviť aj konkrétne kroky na čo najrýchlejšie znižovanie emisií skleníkových plynov a prechod na bezuhlíkovú ekonomiku. Riešenie klimatickej krízy si vyžaduje podporu a zapojenie nás všetkých, musíme nielen zmeniť naše každodenné správanie, ale aj spojiť sily a žiadať systémové zmeny v spoločnosti," uvádza sa vo vyhlásení.

Klimatický štrajk organizovaný iniciatívou Fridays for Future sa uskutoční na štyroch miestach Slovenska - v Bratislave, Košiciach, Žiline a Banskej Bystrici. Okrem mimovládnych organizácií sa za protest postavili aj Slovenská akadémia vied, Vysoká škola výtvarných umení alebo Filozofická fakulta Univerzity Komenského.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články