Blíži sa boj o post predsedu Najvyššieho súdu: Vyhrať ho chce aj Harabin | Topky.sk

Streda, 16. október 2019. Meniny má Vladimíra, zajtra Hedviga.

Blíži sa boj o post predsedu Najvyššieho súdu: Vyhrať ho chce aj Harabin

Štefan Harabin
Štefan Harabin
Zdroj: SITA/Jana Birošová
21.08.2019 11:59

BRATISLAVA - Súdna rada potvrdila štyroch kandidátov na post predsedu Najvyššieho súdu Slovenskej republiky. Kandidujú Štefan Harabin, Jana Bajánková, Ivetta Macejková a Soňa Mesiarkinová. Voľba predsedu NS SR sa uskutoční 9. septembra. Súdna rada o tom informuje na svojom webe.


„Na verejnej časti volebného zasadnutia sa jednotliví kandidáti vo vylosovanom poradí odprezentujú a uvedú svoje predstavy o ich pôsobení vo funkcii predsedu najvyššieho súdu,“ uviedla predsedníčka Súdnej rady SR Lenka Praženková. Podľa nej budú počas voľby rozhodovať schopnosti kandidáta zabezpečiť riadny chod NS SR „pre nerušené a plynulé plnenie jeho kompetencií, a to spôsobom zodpovedajúcim dôležitosti a vážnosti tejto významnej súdnej inštancie“. 

Prečítajte si aj: V politike s Mečiarom alebo kariéra sudcu? Harabin rozhodol o svojej budúcnosti

Janu Bajánkovú navrhlo do funkcie 15 sudcov NS SR, sudcovská rada Krajského súdu v Banskej Bystrici, Trenčíne a Nitre, plénum sudcov Okresného súdu Piešťany a jedna členka Súdnej rady. Štefana Harabina navrhla sudkyňa NS SR. Bývalú predsedníčku Ústavného súdu SR Ivettu Macejkovú navrhlo 26 sudcov NS SR a Soňa Mesiarkinová kandiduje na návrh jedného člena Súdnej rady.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články