°C

Pondelok, 6. júl 2020. Meniny má Patrícia, Patrik, zajtra Oliver.

Počasie nás neprekvapí ani tento týždeň: Čaká nás teplo, dusno aj búrky

Teplo
Teplo
Zdroj: gettyimages.com
06.08.2019 09:27

BRATISLAVA - V stredu by mala v niektorých oblastiach Slovenska teplota dosiahnuť až 33 stupňov Celzia. Zmena príde zo stredy na štvrtok, kedy sa prejaví vplyv studeného frontu, ktorý prejde naším územím, čiže treba rátať s dažďom, búrkami aj krúpami.


Priaznivci pekelných horúčav sa opäť môžu tešiť, čakajú nás totiž teplé dni. "Nad Stredozemným morom sa nachádza tlaková výš, ktorá sa zvýrazňuje. Postupne sa bude presúvať smerom k východu a do našej oblasti sa od juhozápadu začne dostávať teplejší a vlhkejší vzduch," píše na svojej stránke iMeteo.sk.

Počasie
Zdroj: SHMÚ

"Po zadnej strane tlakovej výše, ktorá sa presunula nad Balkán, k nám začal od juhozápadu prúdiť teplý vzduch. Nebude však len teplý, ale aj vlhký, v dôsledku čoho bude pri teplote 25 - 33 °C dusno. Okrem toho budú vo vlhkom vzduchu aj vhodné podmienky na vznik búrok, ktoré môžu byť aj intenzívne, pretože bude silné výškové prúdenie. Búrky sa tak môžu zoskupovať do väčších systémov, prípadne môžu vznikať supercely," upozorňujú meteorológovia zo Slovenského hydrometeorologického ústavu.

Počasie
Zdroj: SHMÚ

Vo štvrtok sa naplno prejaví sila studeného frontu, ktorá sa podpíše na oblačnom až zamračenom počasí. Prechodne, najmä na východe, však môže byť aj polooblačno. Na viacerých miestach sa objavia prehánky alebo dážď, miestami aj intenzívne búrky s krúpami. Meteorológovia vydali výstrahy pre Banskobystrický, Košický a Prešovský kraj. 

Vystrahy
Zdroj: SHMÚ

Počasie
Zdroj: SHMÚ

Počasie
Zdroj: SHMÚ

Aj v piatok bude iba oblačno až polooblačno, ale neskôr sa počasie prehupne len k malej oblačnosti. Stále môžu pretrvávať prehánky alebo dážď, ojedinele sa vyskytnú aj búrky. Zrážky budú postupne ubúdať. Najnižšia nočná teplota klesne na 17 až 11 stupňov, v údoliach môže byť aj chladnejšie. Najvyššia denná teplota vystúpi od 21 stupňov na severe do 29 stupňov na juhu.

Počasie
Zdroj: SHMÚ


Galéria

Teplo Počasie Počasie Vystrahy Počasie Počasie Počasie Teplo

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články