°C

Piatok, 10. júl 2020. Meniny má Amália, zajtra Milota.

Počas víkendu sa ponoríme do horúceho pekla: Na juhu platí výstraha 1. stupňa

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
19.07.2019 12:35

BRATISLAVA - Slovensko opäť čaká horúci víkend. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu 1. stupňa pred horúčavami na sobotu aj nedeľu.


V sobotu platí výstraha pre okresy na juhozápade Slovenska - Skalica, Senica, Malacky, Bratislava, Pezinok, Senec, Dunajská Streda, Komárno, Galanta, Šaľa a Nové Zámky. Teplota tam môže poobede vystúpiť na 33 °C. V nedeľu platí rovnaká výstraha pre všetky okresy na južnom a juhovýchodnom Slovensku, juhozápad je bez výstrah.

Meteorologické výstrahy
Zdroj: SHMÚ

SHMÚ na sociálnej sieti tiež informoval, že od 8. do 19. júla zaznamenali v Poprade najnižší priemer ranných teplôt vzduchu v histórii meraní. Vo výške dva metre nad povrchom dosiahol +6,4°C. "Takýto nízky priemer ranných miním počas dvanástich po sebe idúcich dní tu v histórii pozorovaní nebo dosiahnutý od roku 1951," konštatoval SHMÚ.

Meteorologické výstrahy
Zdroj: SHMÚ

Vysvetlil, že na Slovensku sa v uvedenom, relatívne suchom, období tvorili dobré podmienky na ochladzovanie počas noci. K výraznému poklesu nočnej teploty vzduchu dochádzalo najmä v dolinách a kotlinách na severe a východe územia a tiež aj na Horehroní.


Galéria

Ilustračné foto Meteorologické výstrahy Meteorologické výstrahy

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články