Sociálne siete Facebook, Instagram aj WhatsApp postihol masívny výpadok | Topky.sk

Sobota, 20. apríl 2019. Meniny má Marcel, zajtra Ervín.

Sociálne siete Facebook, Instagram aj WhatsApp postihol masívny výpadok

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP/Richard Drew
14.04.2019 14:42

BRATISLAVA - Sociálnu sieť Facebook dnes postihol výpadok. Okrem toho nefungovala ani jeho platforma Instagram či mobilná aplikácia WhatsApp. Čo spôsobilo poruchu, zatiaľ nie je známe.


Užívatelia Facebooku vrátane Messengera, Instagramu aj WhatsAppu hlásili masívny výpadok, ku ktorému došlo v dopoludňajších hodinách. Monitorovacia stránka Downdetector.co.uk dostala tisíce sťažností od užívateľov z Európy, konkrétne Slovenska, Ukrajiny, Veľkej Británie, Grécka, ďalej z niektorých častí USA, Filipín, Maroka či Nepálu.  

Sociálne siete Facebook, Instagram
Zdroj: SITA/AP/Jenny Kane

Samotná spoločnosť doteraz nešpecifikovala, čo presne výpadok spôsobilo, uviedla len, že za nepríjemnosti sa ospravedňuje. Faktom je, že ide už o druhý výpadok Facebooku za posledné obdobie. Mnohí užívatelia sa v dôsledku toho hromadne nahlasujú na Twitter. "A máme to tu zas. Facebook ani Instagram nefungujú. Všetci teraz chodia na Twitter a sťažujú sa," napísal Jamie Strachan. 

Jeden z najväčších výpadkov postihol Facebook minulý mesiac, kedy sa naň niektorí užívatelia nevedeli prihlásiť viac ako 24 hodín. Podľa Zuckerberga ale nešlo o dôsledok činnosti hackerov. 


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/np

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články