Kiska dostal list od pápeža Františka: FOTO Dary ho dojali, umiestnil ich na špeciálnom mieste | Topky.sk

°C

Utorok, 10. december 2019. Meniny má Radúz, zajtra Hilda.

Kiska dostal list od pápeža Františka: FOTO Dary ho dojali, umiestnil ich na špeciálnom mieste

Andrej Kiska na audiencii u pápeža Františka I.
Andrej Kiska na audiencii u pápeža Františka I.
Zdroj: SITA/Alessandro Bianchi/Pool Photo via AP
18.02.2019 15:00

BRATISLAVA - Prezident Andrej Kiska bol v decembri na audiencii u pápeža. Ako dar mu priniesol umelecké ozdoby na vianočný stromček. Pápež František mu po pár týždňoch poslal list, v ktorom mu poďakoval. Toto gesto ho dojalo, a preto ho umiestnil pred oltár. Kiska sa poďakoval najmä deťom, ktoré ho vyrobili.


Prezident Andrej Kiska dostal list s poďakovaním za dary od pápeža Františka. „Keď som v decembri išiel na audienciu k pápežovi Františkovi do Vatikánu, s veľkou pokorou som premýšľal nad darom, ktorý mu dám. Chcel som, aby dar nebol len v mojom mene, ale v mene ľudí, ktorí v živote nemali šťastie,“ napísal prezident.

Kiska dostal list od
Zdroj: Facebook/Andrej Kiska

Pápeža dary dojali

„Nimi vyrobené vianočné ozdoby Svätého Otca dojali, už keď sme sa stretli,“ napísal Kiska. Pápež mu poslal aj fotografie, ako umiestnil dary k oltáru v Dome svätej Marty v predvianočnom čase. Tento list patrí podľa Kisku predovšetkým deťom, ktoré vianočné ozdoby vyrábali „Tento list je v prvom rade pre vás: deti z centra Liberta v Košiciach, deti z detského domova v Turzovke, ľudia z centra Resoty Antona Srholca a deti zo základnej školy v Spišskom Hrhove. Ďakujem Vám.“

Kiska dostal list od
Zdroj: Facebook/Andrej Kiska

Pápež František sa v liste poďakoval za dar, ktorý ho dojal. „Ako dar ste mi priniesli, po delikátnom a vhodnom výbere, umelecké ozdoby na vianočný stromček. Vyrobili ich deti znevýhodnené, chudobné, ľudia bez domova a iné osoby, ktoré potrebujú pomoc,“ napísal pápež v liste. „Toto Vaše gesto ma dojalo a uvažoval som: opäť sú to chudobní, ktorí oslavujú Boha.“

Kiska dostal list od
Zdroj: Facebook/Andrej Kiska

Považoval za povinnosť umiestniť tento dar ihneď pred oltár, počas celého obdobia prípravy na Vianoce. „Pán prezident, ešte raz vďaka za toto gesto. Želám Vám požehnaný a šťastný rok 2019. Odovzdajte moje pozdravy Vašej rodine a Vášmu otcovi (a nech, prosím, pokračujú v modlitbách za mňa). Nech Vás Ježiš požehnáva a Svätá Panna nech Vás ochraňuje,“ dodal.

Kiska dostal list od
Zdroj: Facebook/Andrej Kiska


Galéria

Andrej Kiska na audiencii

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/AMaj

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články