PREDPOVEĎ na tento týždeň: Začne to zrážkami, jasná obloha až pred víkendom | Topky.sk

Sobota, 23. február 2019. Meniny má Roman, Romana, zajtra Matej.

PREDPOVEĎ na tento týždeň: Začne to zrážkami, jasná obloha až pred víkendom

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Luca Bruno
10.02.2019 17:30

BRATISLAVA - Na nadchádzajúci týždeň sa pozrieme optikou meteorológov. Okrem toho, že Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal na začiatok týždňa výstrahy pred silným vetrom a snehovými jazykmi, začiatok týždňa začne v prevažne daždivej podobe a potrvá až do stredy.


Meteorológovia vydávajú na prvé dva pracovné dni výstrahu pred snehovými jazykmi a závejmi. Dotkne sa predovšetkým severnej časti Slovenska, ktorú potrápi sneh a dažďové zrážky predovšetkým začiatkom týždňa.

PREDPOVEĎ na tento týždeň:
Zdroj: shmu.sk

Na silný vietor by sa mali pripraviť obyvatelia na západnej a na väčšine východnej časti Slovenska. Zároveň sa v priebehu polovice týždňa dočkáme príchodu teplého frontu. 

PREDPOVEĎ na tento týždeň:
Zdroj: shmu.sk

Pondelok

Cez našu oblasť bude postupovať ďalej na východ studený front spojený s tlakovou nížou, ktorej stred sa bude presúvať z južnej Škandinávie nad Pobaltie. Za ním začne prúdiť od severozápadu do našej oblasti chladný morský vzduch. 

PREDPOVEĎ na tento týždeň:
Zdroj: predpovede.topky.sk

Oblačno až zamračené a v noci na viacerých miestach, cez deň len miestami dážď. Od 900 metrov, postupne od 500 m n.m. zrážky snehové. Cez deň prevažne oblačno a ojedinele snehové prehánky. Na severe aj sneženie. Severozápadný vietor 3 až 8 m/s. Najvyššia denná teplota dosiahne 7 stupňov, najnižšia nočná teplota sa ustáli na 2 stupňoch.

Utorok

Po zadnej strane brázdy nízkeho tlaku vzduchu k nám od severozápadu až severu bude prenikať studený morský, pôvodom arktický vzduch. Súčasne sa od západu do našej oblasti rozšíri okraj tlakovej výše.

PREDPOVEĎ na tento týždeň:
Zdroj: predpovede.topky.sk

Oblačno až zamračené a miestami sneženie. Na severe trvalejšie sneženie. Severozápadný vietor 3 až 7 m/s. Najvyššia denná teplota dosiahne 3 stupne, kým nočná najnižšia klesne až na -1 stupeň.

Streda

Od západu bude do našej oblasti v studenom vzduchu zasahovať okraj tlakovej výše. Zároveň bude po jeho prednej strane od severozápadu cez strednú Európu postupovať teplý front.

PREDPOVEĎ na tento týždeň:
Zdroj: predpovede.topky.sk

Premenlivá oblačnosť a na severe miestami, cez deň už len ojedinele snehové prehánky. Severozápadný vietor 2 až 7 m/s. Najvyššia denná teplota dosiahne 5 stupňov, najnižšia nočná teplota klesne na -2 stupne.

Štvrtok

Za teplým frontom k nám po okraji tlakovej výše so stredom nad Nemeckom a Českom bude vo vyšších vrstvách ovzdušia od severozápadu prúdiť teplejší morský vzduch.

PREDPOVEĎ na tento týždeň:
Zdroj: predpovede.topky.sk

Prevažne polooblačno. Na severe aj viac oblačnosti a ojedinele snehové prehánky. Severozápadný vietor 2 až 7 m/s. Najvyššia denná teplota vystúpi na 7 stupňov Celzia, nočná teplota bude mať najnižšiu hodnotu 0 stupňov.

Piatok

Tlaková výš nad strednou Európou začne slabnúť. Po jej okraji k nám bude od severozápadu aj naďalej prúdiť teplejší morský vzduch.

PREDPOVEĎ na tento týždeň:
Zdroj: predpovede.topky.sk

Jasno až polooblačno. Severozápadný vietor 2 až 5 m/s. Denná teplota vystúpi na maximálnu hodnotu 7 stupňov, tá nočná zas klesne na -4 stupne.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články