Na Slovensko sa valí snehová nádielka: Dávajte si pozor aj na silný vietor | Topky.sk

°C

Štvrtok, 21. november 2019. Meniny má Elvíra, zajtra Cecília.

Na Slovensko sa valí snehová nádielka: Dávajte si pozor aj na silný vietor

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
01.01.2019 19:00

BRATISLAVA - Meteorológovia varujú pred silným vetrom, ale aj pred tvorbou snehových jazykov a závejov či snežením. Na stredu (2.2.) vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) viacero výstrah prvého a druhého stupňa pre väčšinu územia Slovenska.


Pre Bratislavský, Trnavský kraj a väčšinu Nitrianskeho kraja platí výstraha prvého stupňa pred silným vetrom, ktorý môže v nárazoch dosahovať rýchlosť 65-85 km/h. Silný vietor v horských oblastiach môže dosiahnuť o niečo vyššiu rýchlosť, a to až 135-160 km/h. Pre regióny Banská Bystrica, Brezno, Poprad, Liptovský Mikuláš, Ružomberok a Tvrdošín platí do štvrtka (3.1.) dopoludnia výstraha druhého stupňa.

Výstrahy na utorok.
Zdroj: shmu.sk

Výstrahy pred silným vetrom
Zdroj: shmu.sk

Na tvorbu snehových jazykov a závejov upozorňuje SHMÚ najmä okolie Banskej Bystrice, Brezna, Spišskej Novej Vsi, ale tiež väčšinu územia Prešovského kraja a celý Žilinský kraj. Meteorológovia očakávajú aj sneženie. Predpokladajú, že na viacerých miestach spadne 30-40 cm nového snehu. Výstrahu prvého stupňa pred snežením vydal ústav pre niektoré oblasti Prešovského a Žilinského kraja. Výstraha by mala trvať až do štvrtka (3.1.).


Galéria

Ilustračné foto Výstrahy na utorok. Výstrahy pred silným vetrom

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články