Štvrtok, 6. október 2022. Meniny má Natália, zajtra Eliška, Elisa.

Rozhodnuté! Bratislava bude mať novú ešpézetku: Víťaz je jednoznačný

O novom EČV hlavného mesta rozhodli desiatky tisíc ľudí.Galéria fotiek (3)
O novom EČV hlavného mesta rozhodli desiatky tisíc ľudí.
Zdroj: Facebook/Polícia SR

BRATISLAVA - Verejnosť si zvolila svojho víťaza. Novou skratkou pre okres Bratislava bude BT! Polícia zverejnila výsledky ankety na sociálnej sieti, kde rozhodli desiatky tisíc ľudí. Vo finálovom kole však nešlo o tesný boj. Zatiaľ čo skratka BE získala 3200 hlasov, BT si vybralo až 26-tisíc ľudí. Novú značku budete na cestách vídať už budúci rok.


Od roku 2010 vodiči nedostávajú tabuľku s písmenkami BA, rok 2019 bude koncom pre skratku BL. Podľa výsledkov ankety na sociálnej sieti, ktorú zverejnila polícia, ju nahradí skratka BT.  "Vyhrala s jednoznačným náskokom," informovala polícia. Vo finále prevalcovala skratku BE, ktorá získala len 11 percent hlasov. Celkovo za víťaza hlasovalo až 26 000 ľudí. 

O novom EČV hlavného
Galéria fotiek (3)
Zdroj: Facebook/Polícia SR

Anketové kolá odštartovali v septembri. Na výber boli štyri možnosti - BE, BD, BT a BI. Hlasujúci si vyberali postupne medzi dvojicami. Víťazná skratka sa najviac pozdávala aj našim čitateľom. V ankete získala až 3831 hlasov, zatiaľ čo za ostatné možnosti zahlasovalo menej než 300 ľudí.

V minulosti sa na základe medializácie a ankety vybrala aj súčasná skratka BL. Štyri nové možnosti spočiatku verejnosť pobúrili, niektoré zo skratiek totiž obsahovali písmenká, ktoré sa v slove Bratislava ani nenachádzajú. 

Verejnosť môže v ankete
Galéria fotiek (3)
Zdroj: Prezídium Policajného zboru

Hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka objasnil, že skratky pre označovanie jednotlivých okresov na tabuľkách s evidenčným číslom sú ustanovené v zákone o cestnej premávke. Viac sa dočítate TU.

{{ poll.title }}

  • {{ question.text }} *
  • Vyhodnotenie
    Úspešnosť
    {{ succeeded.percent }}%
    Počet správnych odpovedí
    {{ succeeded.count }}/{{ questions.length }}

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články