Zrážky v Jaslovských Bohuniciach prekonali za štyri dni rekord z roku 1998 | Topky.sk

Utorok, 22. október 2019. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

Zrážky v Jaslovských Bohuniciach prekonali za štyri dni rekord z roku 1998

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
04.09.2018 21:15

BRATISLAVA – Úhrn zrážok v Jaslovských Bohuniciach neďaleko Trnavy prekonal za prvé necelé štyri dni tohtoročného septembra rekordný úhrn zrážok za celý september v oficiálnej histórii pozorovaní od roku 1961. Aj s utorňajším lejakom zaznamenali meteorológovia od soboty 1. septembra celkovo takmer 152 mm zrážok.


"Predchádzajúci rekordný celkový úhrn za september bol zaznamenaný v roku 1998, keď tu spadlo 146,3 mm. Vtedy však uvedený úhrn spadol počas viacerých dní, a to predovšetkým pri šiestich výdatnejších dažďoch, ktoré boli v rámci mesiaca pomerne rovnomerne rozdelené," píše Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojom profile na sociálnej sieti.

Začiatok tohtoročného septembra je na juhozápade Slovenska v súvislosti so zrážkami podľa meteorológov výnimočný. "Aj keď rekordy celkových mesačných zrážok bývajú prekonávané relatívne často, je mimoriadne, aby bolo rekordné maximum celkových zrážok nejakého mesiaca prekonané už po necelých štyroch dňoch od začiatku daného mesiaca," podotýka SHMÚ. 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články