Vodiči pozor: Cesty pod Tatrami sú ohrozené závejmi, mimo vozovky už skončili tri autá | Topky.sk

Streda, 21. august 2019. Meniny má Jana, zajtra Tichomír.

Vodiči pozor: Cesty pod Tatrami sú ohrozené závejmi, mimo vozovky už skončili tri autá

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/Branislav Račko
05.12.2017 10:17

POPRAD – Cestári upozorňujú na záveje, ktoré sa miestami vytvárajú na cestách pod Tatrami.


„Týka sa to hlavne na cesty II/534 Poprad – Starý Smokovec pri diaľničnom nadjazde, ďalej južne od Popradu na Visovej, čiže na ceste medzi Popradom a obcou Spišské Bystré, a rovnako aj na ceste medzi Popradom a Hranovnicou,“ konkretizoval riaditeľ Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja pre oblasť Poprad Marián Barilla, .

Pre záveje už dnes ráno skončili mimo vozovky asi tri autá. Problémom je podľa Barillu aj neprimeraná jazda. „Vodiči jazdia niekedy rýchlo aj v takýchto podmienkach a potom to v zákrutách nezvládnu a skončia mimo cesty. Opatrnosť a vzájomná ohľaduplnosť je na prvom mieste. Vyzývam všetkých účastníkov cestnej premávky, aby svoju jazdu v zimných podmienkach prispôsobili stavu a povahe vozovky, poveternostným podmienkam a svojim schopnostiam,“ uviedol.

Na ostatných úsekoch ciest v okresoch Poprad, Kežmarok a Levoča je situácia rovnaká ako v pondelok, teda cesty sú zjazdné a mokré. „Tam, kde môžeme, sypeme soľ, na cestách, kde sypeme inertný materiál, je ujazdený sneh v hrúbke dva až tri centimetre,“ doplnil riaditeľ správy ciest pre popradskú oblasť.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: TASR/Branislav Račko

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články