Vodiči pozor: Horský priechod Soroška je neprejazdný, situáciu na cestách komplikuje sneženie | Topky.sk

Piatok, 17. august 2018. Meniny má Milica, zajtra Elena, Helena.

Vodiči pozor: Horský priechod Soroška je neprejazdný, situáciu na cestách komplikuje sneženie

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR - Martin Palkovič
06.12.2017 12:00

BRATISLAVA - Horský priechod Soroška je momentálne z dôvodu skríženého kamióna úplne neprejazdný. Pre nákladné vozidlá je tiež neprejazdná cesta v smere z Trstína na Senicu v stúpaní na Bielu horu, aj v tomto prípade je dôvodom skrížený kamión, situáciu však komplikuje tiež sneženie. Informuje o tom stránka Slovenskej správy ciest (SSC) www.zjazdnost.sk.


Cestári upozorňujú i na hustú hmlu vo viacerých lokalitách. "Hmla s dohľadnosťou do 50 metrov je v lokalite Makov a do 100 metrov v lokalitách Iliašovce a Švábovská stráň," spresňuje na webe SSC.

Do pozornosti dáva takisto fakt, že na diaľnici D3 v úseku Svrčinovec - Skalité a rýchlostnej ceste R4 Svidník je povrch vozovky pokrytý vrstvou kašovitého snehu do 2 cm. Čerstvý, kašovitý, ale i utlačený sneh až do 5 cm je aj na cestách I. až III. triedy v hornatejších polohách SR, rovnako tak na väčšine horských priechodov.

S výzvou na obozretný a opatrný spôsob jazdy rešpektujúci zimné podmienky sa na motoristov okrem cestárov obracajú aj policajti. "Zbytočne nehazardujte a neriskujte predbiehaním. Znížte rýchlosť a zvýšte vzdialenosť medzi vozidlami. Tam, kde je znížená viditeľnosť, použite stretávacie svetlá, prípadne hmlové svetlá, denné svietenie je nedostatočné," apeluje na všetkých za volantom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.

Dôvodom opatrnosti na cestách je aj upozornenie Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ). Do 11.00 h platí na väčšine územia stredného a východného Slovenska výstraha pred poľadovicou.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR/Martin Palkovič

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články