Zlá správa pre Slovákov: Do dôchodku sa pôjde neskôr! Toľkoto mesiacov nám pridali | Topky.sk

Piatok, 20. júl 2018. Meniny má Iľja, Eliaš, zajtra Daniel.

Zlá správa pre Slovákov: Do dôchodku sa pôjde neskôr! Toľkoto mesiacov nám pridali

Ilustračné foto
Ilustračné foto, Zdroj: thinkstockphotos.com
12.11.2017 12:05

BRATISLAVA - V nasledujúcom roku sa zmení vek odchodu do dôchodku. Od 1. januára 2018 je dôchodkový vek stanovený na 62 rokov a 139 dní. Vyplýva to z opatrenia Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky.


Beblavý s Mihálom navrhujú dve opatrenia: Chcú ústavne chrániť dôchodky pred populistami

Oproti dôchodkovému veku 62 rokov a 76 dní, ktorý je platný pre rok 2017, sa teda dôchodkový vek v roku 2018 predĺži o 63 dní. Dôchodkový vek 62 rokov a 139 dní platí pre poistencov narodených po 31. decembri 1955.

Výnimkou sú poistenci, ktorým sa zachováva znížený dôchodkový vek. To znamená, že znížený dôchodkový vek poistencom, ktorí pracovali potrebný počet rokov v zamestnaní zaradenom do I. pracovnej kategórie, I. a/alebo II. kategórie funkcií a ženám podľa počtu vychovaných detí, sa aj naďalej zachováva.

Kalkulačka, pomocou ktorej je možné presne určiť dôchodkový vek, je zverejnená na webe Sociálnej poisťovne v časti Výpočet dôchodkového veku. Ak sa na poistenca vzťahuje nový spôsob určenia dôchodkového veku, avšak jeho dôchodkový vek zatiaľ nie je možné určiť, bude na túto skutočnosť upozornený. Informoval o tom Peter Višváder, hovorca Sociálnej poisťovne.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: thinkstock.com

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články