Oprava cesty z Kremnice do Martina je konečne hotová: Otvoria ju po takmer roku a pol | Topky.sk

°C

Sobota, 14. december 2019. Meniny má Branislava, Bronislava, zajtra Ivica.

Oprava cesty z Kremnice do Martina je konečne hotová: Otvoria ju po takmer roku a pol

Oprava cesty z Kremnice na Martin
Oprava cesty z Kremnice na Martin
Zdroj: TASR/Branislav Račko
02.11.2017 13:25

KREMNICA - Obojsmernú verejnú premávku na ceste I/65 pri Kremnických Baniach, ktorá je aktuálne uzatvorená, by mali podľa informácií zo Slovenskej správy ciest (SSC) spustiť 15. novembra.


Ako uviedla hovorkyňa SSC Lucia Karelová, aktuálne sa v úseku realizujú práce na konštrukčných vrstvách vozovky a dokončujú sa oporné múry, zábradlia, žľabovky a obrubníky. "Budúci týždeň sa osadí zvislé dopravné značenie a zrealizuje vodorovné dopravné značenie," doplnila Karelová.

Na ceste sa však bude pracovať aj po spustení premávky, a to konkrétne na budovaní chodníkov, sanácii zosuvu a ďalších dokončovacích prácach. Práce nebudú mať podľa Karelovej vplyv na plynulosť verejnej premávky.

Cestu na hlavnom ťahu z Kremnice na Martin pri Kremnických Baniach podmyl prívalový dážď ešte 31. júla 2016. Škody spôsobili dopravné komplikácie. Na spomínanom úseku je cesta uzatvorená pre verejnú dopravu s výnimkou dopravnej obsluhy. Ostatná doprava je odklonená, na Martin sa vodiči osobných vozidiel dostanú cez obec Krahule. Nákladné vozidlá si to musia obísť cez Donovaly.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR/Branislav Račko

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články