Počasie dalo hasičom zabrať: Po búrkach zasahovali 32-krát, najviac v okresoch Zvolen a Krupina | Topky.sk

°C

Piatok, 13. december 2019. Meniny má Lucia, zajtra Branislava, Bronislava.

Počasie dalo hasičom zabrať: Po búrkach zasahovali 32-krát, najviac v okresoch Zvolen a Krupina

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
29.06.2017 09:42

BANSKÁ BYSTRICA - Až 32 zásahov v priebehu uplynulých 24 hodín mali v súvislosti s počasím príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Banskobystrickom kraji (BBSK). Najhoršia situácia bola v okresoch Zvolen a Krupina, kde hasiči vyrážali k spadnutým stromom a odčerpávali vodu z objektov celkom 14-krát.


Podľa informácií Operačného strediska Krajského riaditeľstva HaZZ v B. Bystrici zasahovali banskobystrickí hasiči spolu päťkrát, hasiči z Lučenca a Fiľakova štyrikrát a zo Žiaru nad Hronom, Banskej Štiavnice a Novej Bane šesťkrát. V teréne boli tiež príslušníci Výcvikového centra HaZZ Lešť (z hasičskej stanice v Pliešovciach), ktorí zasahovali trikrát. 

Hasiči odstraňovali spadnuté stromy a nánosy blata zo štátnych ciest a miestnych komunikácií, odstraňovali tiež spadnutý strom z elektrického vedenia i z objektu zdravotníckeho zariadenia. Odčerpávali tiež vodu z pivničných priestorov rodinných domov, z objektu autobusovej stanice, zo stanice záchrannej zdravotnej služby a zabezpečovali aj poškodenú strechu na reštaurácii. Celkom zasahovalo 52 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru s 19 kusmi hasičskej techniky a jeden Dobrovoľný hasičských zbor obce so šiestimi členmi a jedným kusom techniky.

Meteorológovia vydali varovanie pred búrkami a vetrom

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred búrkami, ktoré sa dnes môžu vyskytnúť na celom Slovensku. Na horách môže taktiež fúkať silný vietor. O výstrahách I. stupňa informuje SHMÚ na svojej internetovej stránke.

Podľa SHMÚ môže pri búrkach spadnúť 20 až 40 mm zrážok, pričom vyskytnúť sa môžu počas celého dňa a na celom území Slovenska. V Banskobystrickom, Prešovskom a Žilinskom kraji môže navyše na horách fúkať aj silný vietor s rýchlosťou do 110 km/h.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články