Vyšetrovanie pádu lietadla v Jakubovanoch pokračuje: Našli sa ďalšie ľudské pozostatky! | Topky.sk

°C

Piatok, 6. december 2019. Meniny má Mikuláš, zajtra Ambróz.

Vyšetrovanie pádu lietadla v Jakubovanoch pokračuje: Našli sa ďalšie ľudské pozostatky!

Zdroj: TASR
05.10.2016 11:50

JAKUBOVANY - Na miesto pádu lietadla, ktoré sa v utorok (4. 10.) popoludní z doposiaľ neznámych príčin zrútilo v lese v katastri obce Jakubovany v okrese Sabinov a pri ktorom prišiel o život 65-ročný pilot, dnes prišli aj znalci z Leteckého úradu SR. Tí si prevezmú trosky lietadla za účelom skúmania a zisťovania prípadných príčin nehody. Najväčší kus vraku by mal byť dnes z miesta nálezu odvezený. Informoval o tom prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik.


Pri zaisťovaní dôkazov boli nájdené ďalšie ľudské pozostatky, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou patria zosnulému pilotovi. „Nič nenasvedčuje tomu, aby malo ísť o druhú osobu,“ vysvetlil Džobanik. Doposiaľ nestotožnený pilot utrpel nezistené zranenia, ktorým na mieste podľahol. Pozostatky tela boli uložené v pohrebnej službe, nariadená bola súdna pitva. Pri vyšetrovaní boli na mieste pádu nájdené vodičský preukaz vydaný vo Švédsku a cestovný pas vydaný v Rumunsku na to isté meno, teda na 65-ročného muža.

V utorok (4. 10.) okolo poludnia bol na tiesňovú linku Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove nahlásený pád lietadla. Vrak stroja, ktorý bol identifikovaný ako dvojmiestne športové lietadlo typu Lancair 360 MKII, sa našiel tesne pred 15.00 h. Lietadlo smerovalo z Rumunska do Švédska.

Polícia na mieste zabezpečovala priestor počas noci a zhromažďovala všetky stopy. Práce sú vykonávané na pomerne veľkej ploche, poveternostné podmienky v tejto lokalite nie sú priaznivé.
Vyšetrovateľ z Prešova začal v danej veci trestné stíhanie pre prečin usmrtenia a všeobecného ohrozenia.


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články